به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ درست اوایل تیرماه سال جاری بود که خبر ابتلای محمد پاکروان یکی از بزرگمردان و با اخلاقان عرصه ورزش استان اصفهان به ویروس وحشتناک کرونا شُوک بزرگی به جامعه ورزشی و رسانه‌ای اصفهان وارد کرد چراکه کرونا با این جولانش نشان داد بدن ضعیف و قوی نمی‌شناسد و می‌تواند در هر بدنی وارد شود.

اما در هشتم تیر ماه بود که ویدئویی از مرحوم پاکروان منتشر شد، این ویدئو نشان می‌داد ایشان درحال گذراندن روند بهبودی هستند و این بزرگمرد به صورت ویژه در بخشی از این ویدئو به مخاطبان خود گفت: من ‌با اینکه به نوعی ورزشکار و بسیار مقید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بودم، به این بیماری مبتلا شدم لذا از شما بییندگان عزیز می‌خواهم به پروتکل‌های بهداشتی عمل کنید و مراقب خود و خانواده خود باشید.

WhatsApp Image 2020-07-19 at 02.10.15

در این میان یکی از پرسنل هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان در بامداد ۲۹ تیرماه جاری به خبرنگار برنا اصفهان می‌گوید: متاسفانه محمد پاکروان عزیز از میان ما پر کشید و ما باید بسیار زیاد بیماری کرونا را جدی بگیریم.

وی اینگونه ادامه می‌دهد: این بیماری ابتدا ریه‌های مرحوم پاکروان را درگیر و سپس باتوجه به داروهایی که برای ایشان تجویز شد و به سختی هم خریداری شد، شاید از این لحاظ کرونا را جواب و به بیانی شکست دادند، اما از طرف دیگر مرحوم پاکروان بر اثر خونریزی داخلی، جان شیرین خود را از دست داد.

دیدار+سرپرست+اداره+کل+ورزش+و+جوانان+با+مدیر+خبرگزاری+برنا+در+اصفهان

قطعه نام آوران محل دفن مرحوم پاکروان خواهد بود

همچنین سید محمد طباطبایی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان  در گفت و گو با خبرنگار برنا اصفهان با اشاره به فوت مرحوم محمد پاکروان گفت: باتوجه به اینکه ایشان از مفاخر ورزش استان و همچنین از اصحاب راستین رسانه به حساب می‌آمدند، با نامه نگاری هایی که امروز انجام شد قرار بر این است،  محل دفن این مرد اخلاق، قطعه نام آوران باشد.

وی در خصوص اتفاقی که منجر به فوت مرحوم پاکروان شد عنوان کرد: به گفته پزشک معالج ایشان دیروز تشخیصی مبنی بر اینکه یکی از شریان های اصلی کلیه ایشان دچار خونریزی شده است می‌دهند و مرحوم پاکروان را به جهت جراحی و کنترل خونریزی به اتاق عمل می‌برند که این عمل با موفقیت همراه بود اما مجددا عصر روز گذشته کلیه ایشان از ناحیه دیگر دچار خونریزی داخلی می‌شود و باوجود تلاش های کادر درمانی برای احیا ایشان به دلیل افت شدید فشار محمد پاکروان عزیر آسمانی ‌می‌شود.

در ادامه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در پیامی درگذشت محمد پاکروان را به طور ویژه تسلیت گفت که متن پیام به شرح زیر است:

انالله وانا الیه راجعون

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی

با نهایت تاثر خبر درگذشت آقای محمد پاکروان، پیشکسوت ارزنده ورزش و همکار عزیزمان جامعه ورزش استان اصفهان را اندوهگین و عزادار نمود، ایشان در طول عمر خود نمونه بارز مردانگی، جوانمردی، اسوه تواضع، فروتنی و نماد یک چهره ماندگار در ورزش دیار نصف جهان بود.

اینجانب ضمن طلب آمرزش و مغفرت الهی برای روح آن فقید سعید، این مصیبت را به خانواده محترم و بازماندگان آن مرحوم و جامعه ورزش استان اصفهان تسلیت می گویم و از درگاه احدیت برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می نماییم.

WhatsApp Image 2020-07-19 at 02.10.16 (1)

ویروس کرونا، کودک، جوان، سالمند، ورزشکار و غیر ورزشکار نمی‌شناسد

در پایان احمد باقری مقدم رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان ضمن تسلیت فوت مرحوم محمد پاکروان به جامعه ورزشیی استان اصفهان گفت: در حال حاضر خانواده این مرحوم به نحوه درمان معترض هستند و نظرات قطعی در خصوص علت فوت آن مرحوم پس از بررسی های لازم بیان خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه فوت محمد پاکروان به دلیل عوارض داروهای مورد استفاده است عنوان کرد: خیر فوت ایشان به دلیل عواض دارویی نبوده است چراکه داروی مورد مصرفی ایشان Remdesivir بود که به تازگی وارد چرخه دارویی مقابله با کرونا شده بود و همچنین پلاسمادرمانی هم روی ایشان انجام گرفت و به بیانی روند درمانی ایشان به طور کامل انجام شد اما محمد پاکروان فوت کرد.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان تصریح کرد: یکی از عوارض ویروس کرونا این است که باعث لخته شدن خون و آمبولی در بدن فرد مبتلا می‌شود و به همین علت به مبتلایان داروهای ضد انعقاد خون داده می‌شود و احتمال تایید نشده‌ای وجود دارد که فوت محمد پاکروان گرانقدر به دلیل عوارض دارویی است.

باقری مقدم تشریح کرد: شرایط مرحوم پاکروان رضایت بخش بود و ایشان از ICU به بخش منتقل شده بودند و ما از این اتفاق خرسند بودیم که ناگهان حادثه خونریزی داخلی ما را با ناراحتی مواجه کرد.

وی در توصیه پزشکی به همه ورزشکاران گفت: ویروس کرونا با همه ویروس ها متفاوت است، کودک، جوان، سالمند، ورزشکار و غیر ورزشکار نمی‌شناسد، طبیعت این ویروس به گونه ای است که در برخی افراد شرایطی حادی را ایجاد و در برخی افراد هم بدون علائم است، لذا در جامعه ورزشی افرادی که به صورت انفرادی و یا غیر انفرادی ورزش می‌کنند باید بدانند در برابر ویروس کرونا نباید مغرور شوند، چراکه این ویروس می‌تواند هر فردی را مورد هجوم قرار دهد.

گفتنی است فوت محمد پاکروان عزیز که از شخصیت‌های تکرار نشدنی ورزش استان اصفهان بود، واکنش ها و پیام‌های تسلیت متعددی از سوی اصحاب رسانه، ورزشکاران و ورزش دوستان استان را به دنبال داشت که این امر نشانه محبوبیت مرحوم محمد پاکروان بود.

گزارش از پارسا راستگو خبرنگار خبرگزاری برنا- اصفهان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: