به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - یکم مرداد - با میانگین ۸۲ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۹۶ در وضعیت سالم قرار دارد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۳، خیابان استانداری روی عدد ۷۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۸۹، خیابان پروین روی عدد ۱۱۹ و خیابان رودکی روی عدد ۴۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در کاشان با میانگین ۶۷، نجف آباد با میانگین ۶۳، شاهین شهر با میانگین ۹۰، مبارکه با میانگین ۶۵ و سجزی با میانگین ۵۳ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

کلانشهر اصفهان از ابتدای سال جاری تا پایان ماه تیر، دو روز هوای پاک، ۱۰۶ روز هوای قابل قبول (سالم)، ۱۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای عموم را تجربه کرد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: