به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ سروان سید روح اله فاطمی فرمانده یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: ماموران یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان اصفهان که در حال گشت زنی در جاده تالاب گاوخونی بودند با هوشمندی و تیزبینی خود به یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس مشکوک شده و قصد متوقف کردن آن را داشتند که راننده خودرو با مشاهده ماموران اقدام به فرار کرد.

او افزود: با فرار متهم، ماموران بلافاصله وارد عمل شده و به تعقیب خودروی وی پرداختند و طی یک اقدام ضربتی موفق شدند آن را متوقف و در بازرسی دقیق به عمل آمده از خودرو ۲۰۰ کیلو تریاک را کشف کردند.

فرمانده یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در این عملیات راننده خودرو دستگیر و همراه با پرونده تشکیل شده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

دستگیری هکر نوجوان در عملیات پلیس فتا

سرهنگ "غلامرضا براتی فرمانده انتظامی شهرستان "خمینی شهر با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: مدتی پیش به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت مبلغ ۱۷ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارشناسی پلیس فتا، سرانجام متهم که نوجوانی ۱۸ ساله ساکن یکی از شهرستان‌های همجوار بود، شناسایی شد و در بررسی سوابق او مشخص شد که این نوجوان در زمینه هک و نفوذ در فضای سایبری فعالیت دارد.

توقیف پژو پارس حامل ۲۰۰ کیلو مواد افیونی در اصفهان / دستگیری هکر نوجوان در عملیات پلیس فتا

فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری متهم با هماهنگی مرجع قضائی خبر داد و تصریح کرد: فرد دستگیر شده با مشاهده اسناد و مدارک موجود در پرونده به برداشت غیرمجاز ۱۷ میلیون ریال از حساب شاکی طی ۲ مرحله اعتراف کرد و مشخص شد که او اطلاعات حساب ۱۳ کارت‌بانکی به همراه رمز دوم و سایر مشخصات اطلاعات حساب را جمع‌آوری کرده است.

سرهنگ براتی با اشاره به اینکه پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع داده شد، توصیه کرد: شهروندان به‌هیچ‌عنوان رمز دوم خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و به‌صورت دوره‌ای رمز اول و دوم کارت‌بانکی خود را تغییر دهند و حتماً sms بانک خود را فعال و در صورت انجام تراکنش‌های ناشناس از حساب سریعاً رمز اول و دوم کارت‌بانکی خود را تغییر دهند. کاربران اینترنت، هیچ‌گاه خرید‌های خود در بستر اینترنت را از طریق صفحات و سایت‌هایی که نماد اعتماد الکترونیکی ندارند، انجام ندهند. همچنین شهروندان گرامی می‌توانند در صورت مشاهده تراکنش‌های مشکوک حساب بانکی خود مراتب را سریعاً به بانک موردنظر اطلاع داده و در صورت برداشت غیرمجاز از حساب خود موضوع را از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند. هرگز در کانال‌هایی با محتوای مجرمانه عضویت پیدا نکرده زیرا غالب کلاهبرداری‌ها در همین کانال‌ها با محتوی مجرمانه می‌باشد و مجرمان بدور از چشم قانون، دام‌های خود را در این کانال‌ها پهن می‌کنند، در شبکه‌های اجتماعی پیام رسان هیچ گونه پرداختی تحت عنوان شاپرک یا شبکه پرداخت الکترونیکی نداریم بنابراین شهروندان مراقب باشند حتی برای پرداخت وجوه کم نیز اطلاعات حساب بانکی خود را وارد نکند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر خاطر نشان کرد، سایت‌های فیشینگ شده مشخصاتی دارند که برای تشخیص سایت حقیقی از سایت جعلی نیاز به آگاهی و قوه تمیز کاربر دارند بنابراین قبل از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود مراقب سایت‌های فیشینگ شده یا جعلی باشید تا اطلاعات حساب شما در دست سارقان اطلاعات و موجودی حساب شما به خطر نیفتد. هنگام اتصال به درگاه بانکی علاوه برکنترل کردن آدرس بانک مربوطه در قسمت نوار آدرس، قفل ابتدای نوار ادرس و پروتکل امنیتی https که (s) انتهایی به معنای امنیت security و اصالت درگاه می‌باشد را کنترل کنید و هنگام اتصال به وای فای عمومی به حساب بانکی خود متصل نشوید.

کشف ۱۰ فقره سرقت اماکن خصوصی دراصفهان

سرهنگ "حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: در پی شکایت چندین شهروند مبنی بر سرقت از اماکن خصوصی در استان اصفهان، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز و با انجام یک سری اقدامات تخصصی موفق به شناسایی یک سارق در این رابطه شدند.

سرهنگ ترکیان با اشاره به دستگیری سارق اظهار داشت: متهم هنگامی که با مستندات پلیس روبرو شد به ۱۰ فقره سرقت اماکن خصوصی در شهر اصفهان اعتراف کرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: سارق دستگیر شده پس از تکمیل پرونده و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به اینکه در مخفیگاه این سارق مقادیری اموال مسروقه کشف شد از شهروندن خواست: هر گونه اخبار و موضوع مشکوک را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۱۱ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه درنجف آباد

سرهنگ محمدحسین باباکلانی، در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت وسایل نقلیه در سطح شهرستان و لزوم شناسایی و دستگیری سارقان و کشف اموال مسروقه موضوع در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: در این راستا ماموران کلانتری ۱۸ یزدانشهر پس از طرح ریزی عملیات نسبت به اجرای طرح کنترل و سرکشی از پارکینگ‌ها اقدام کردند.

سرهنگ باباکلانی ادامه داد: پس از بررسی و استعلام‌های صورت گرفته، ۸ دستگاه خودرو و ۳ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد در پایان گفت: از شهروندان درخواست می‌شود از رها کردن وسایل نقلیه خود بدون تجهیزات ایمنی خود داری کرده و از قفل‌های مخصوص و با کیفیت استفاده کنند تا سارقان را در اجرای نیات شوم خود ناکام بگذارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: