به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ شامگاه یکشنبه کوروش محمدی در سلسله نشست های «چالش های پیش روی جوانان با موضوع ازدواج» گفت:  درحال حاضر متاسفانه مبحث ازدواج  با چالش های زیادی روبه رو است و ما باید به آسیب هایی بپردازیم که در خانواده وجود دارد.

وی ادامه داد: در حالت عادی طلاق عیب خوانده نمیشود، بلکه حلال خداوند است اما زمانی که آمار طلاق افزایش پیدا می‌کند می‌تواند مشکل بزرگی باشد و امروز عدد ازدواج کاهش یافته و این زنگ خطری است برای جامعه است.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این که می گویند مبحث زنجیره ارزش‌ در جامعه جابه جا شده، این است که ازدواج ها در چهار دهه قبل امروزی نبود و با اینکه ساختار سنتی داشت موفق بود.

محمدی افزود: امروزه متاسفانه شاهد هستیم  در پنج سال اول زندگی، بیشترین آمار طلاق اتفاق می‌افتد و این یک زنگ خطر است، چراکه ما در شرایط ارتباطی و اجتماعی ناموثری به سر می‌بریم و نمی‌توانیم از چالش های زندگی به راحتی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه جوانان امروز به صورت احساسی انتخاب های خود را انجام می دهند، گفت: متاسفانه امروز به جوانان ما مشاوره‌های درستی از سوی معلمین و والدینشان ارائه نمی‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: زمانی ازدواج به عنوان یک حلقه ارزشی مطرح بود اما امروز انتخاب ها بر مبنای احساسات و بُعد تک معیاری است و باید گفت انتخاب به صورت تک معیاری بسیار اشتباه است و این امر منجر به جدایی می‌شود، در واقع عدم داشتن مهارت های ارتباطی یکی از علل مشکلات جونان و خانواده است و سبب شکاف بین نسل ها می‌شود.

محمدی خبرداد: امروز با پدیده ای به نام افزایش سن ازدواج روبرو هستیم  و اگر نتوانیم تسهیلات را برای ازدواج جوانان فراهم کنیم سن ازدواج افزایش بیشتری خواهد داشت.

وی گفت: در امر تسهیل ازدواج جوانان قطعا به کمک های خیرین نیاز داریم و خیرین را نباید فقط درگیر مسائل مالی کنیم بلکه باید به فضایی هدایتشان کنیم که جوانان را با مشاوره و همدلی به سمت ازدواج سالم سوق دهیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امروزه همه افرادی که در اطراف جوانان هستند مانعی برای ازدواج تلقی می‌شوند و باید گفت ما با وام و بخشنامه نمی‌توانیم مشکلات ازدواج جوانان را حل کنیم و نیاز به کارشناسی های تخصصی داریم و دستگاه ها باید در این موضوع ورود کنند.

محمدی عنوان کرد: امروزه آمار طلاق عاطفی بسیار بالاتر از آمار طلاق رسمی است و نیاز به یک برنامه ریزی جدی در این حوزه دیده می‌شود، در همین خصوص یکی از بازوان دولت در بهبود رفتارهای اجتماعی سمن های مردمی هستند و اگر مشکلات جوانان در زمینه ازدواج حل شود جوانان خودشان میل به ازدواج خواهند داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: