به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رئیس و اعضاء هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با هدف کادر سازی برای نظام اسلامی تأسیس شد؛ قرار بود نیازهای کشور سنجیده شود و  نیروی انسانی ماهر، متخصص و متعهد توسط این دانشگاه تربیت و تأمین شود اما این هدف محقق نشد.

وی افزود: هر چند این دانشگاه افتخارات بسیار زیادی کسب کرده است اما انتظار می‌رود با تلاش مسئولان و دانشجویانش، اتهاماتی که به دانشگاه زده می‌شود همچون اینکه پولدار بودن دانشگاه آزاد اسلامی و یا پایین بودن سطح آموزش‌ها و غیره به مرور زمان برطرف شود؛ بهره‌گیری از اساتید مجرب و تربیت صحیح دانشجویان می‌تواند برطرف کننده این‌گونه اتهامات و یا شایعات باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: امروز، کشورمان نیازمند نیروهای جوان، متخصص، متعهد و پاک دستی است که دل در گرو وطن و اسلام دارند و برای پیشرفت این کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، بنابراین عملکرد و خروجی دانشگاه آزاد اسلامی باید از جمله بهترین و با کیفیت‌ترین عملکردها باشد.  

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واژه "اسلامی" را به همراه دارد و لازم است سیستم آموزشی آن به شکلی طراحی شود که دانشجویان از نظر علمی، اخلاقی و دینی به خوبی تربیت شوند و علاوه بر کسب مراتب بالای علمی، متدین‌تر از سایر دانشجویان باشند.

مراحل پایانی ساخت کیت تشخیص کرونا در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در این دیدار با ارائه گزارشی از دستاوردهای علمی این دانشگاه در بخش‌های مختلف اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که از اسفندماه سال گذشته به مرور زمان کلاس‌های مجازی فعال شد و از نیمه فروردین ماه امسال حدود 18 هزار عنوان کلاس هفتگی به صورت آنلاین برگزار شد.   

پیام نجفی گفت: مراحل پایانی ساخت کیت تشخیص کرونا در این دانشگاه در حال انجام است که این کیت از نظر زمان پاسخگویی و دقت نسبت به نمونه‌های داخلی و خارجی به مراتب بهتر بوده و وابستگی آن به خارج از کشور کمتر است.

وی گفت: انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادها و ادارات دولتی همکاری بهتری با ما داشته باشند تا بتوانیم در حوزه تربیت و آموزش دانشجویان رشته‌های پزشکی عملکرد کامل‌تری داشته باشیم در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی 40 درصد از آموزش پرستاری کشور را بر عهده دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: