به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ آیت الله "سید یوسف طباطبایی نژاد" در دیدار سردار "قاسم رضایی"جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت، گفت: از نیروی انتظامی به خاطر اینکه دغدغه مسائل فرهنگی جامعه را دارد، تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: البته مسائل و مشکلات فرهنگی امروز جامعه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هم است که ایشان در این رابطه فرمودند: « ما در کار فرهنگی عقب هستیم و نتوانسته ایم آن طور که در خور و شأن نظام جمهوری اسلامی است، کار فرهنگی انجام دهیم.»

آیت الله طباطبایی نژاد، انقلابی بودن را ویژگی بارز ناجا عنوان و خاطرنشان کرد: باعث افتخار است که هم بدنه پلیس کشور از نیروهای انقلابی و هم در راس آن، فرماندهان و مدیران انقلابی قرار دارند و در بسیاری از مسائل مانند روحانیون و خیلی مواقع فراتر از آنان پا در رکاب و مٌصر هستند که احکام اسلام در جامعه رعایت شود و تمدن اسلامی تحقق یابد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه پیاده کردن احکام اسلام در جامعه با نصیحت کردن محقق نمی شود، گفت: باید در کنار قانون و نصیحت کردن، اقتدار و برخوردهای قاطع و سختگیرانه با کسانی که در مقابل پیاده کردن احکام اسلام می ایستند نیز وجود داشته باشد.

وی از ناجا به عنوان بازوی قدرتمند نظام اسلامی یاد کرد و افزود: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیروی انتظامی بایستی در کنار عطوفت و مهربانی با مردم از قدرت بالا در برابر هنجارشکنان و قانون شکنان برخوردار باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، تنها راه مقابله با مواد مخدر را جلوگیری از مصرف آن عنوان و تصریح کرد: باید در این خصوص قوانین سختگیرانه ای وضع شود تا آن کسی که مواد مخدر مصرف می کند از تمام مواهب اجتماعی محروم شود.

وی افزود: به جای اینکه بگوییم اگر کسی معتاد شود با عواقب تلخی در آینده مواجه می شود باید بگوییم از ازدواج کردن محروم خواهد شد، نمی تواند به مسافرت برود،هیچ ملکی را نمی تواند به نام خود ثبت کند، گواهینامه رانندگی به وی داده نمی شود و در هیچ اداره دولتی و غیر دولتی او را راه نمی دهد.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: اگر این قانون وضع شود آن وقت کسی هم نمی تواند مواد مخدر را بفروشد چون خریداری برای مواد خود پیدا نمی کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا معتقدم نباید برخی از برنامه هایی که در ماه محرم سال های گذشته انجام می شد را امسال انجام داد به طور مثال ایستگاه های صلواتی که در آن نذری بدهند نباید شکل بگیرد و باید نیروی انتظامی از طریق گفت و گو با هیئت ها اجازه این کار را به آنها ندهد چون سلامتی مردم امروز از هر چیزی مهم تر است.

وی افزود: توصیه من به کسانی که قصد نذری دادن در ایام محرم را دارند این است که هزینه نذری خود را برای درمان بیماران کرونایی اختصاص دهند.

آیت الله طباطبایی نژاد، با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی تکیه گاه مردم است گفت: الحمد لله مردم به نیروی انتظامی بیش از سایر دستگاه ها اعتماد دارند و اگر حرفی را این نیرو به آنها بگوید قطعاً از آن قبول می کنند چون می دانند که حرف پلیس به نفع آنها است.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان در پایان برای همه فرماندهان و کارکنان ناجا از خداوند متعال آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد و گفت: باید اذعان کنم وجود سرداراشتری در رأس نیروی انتظامی که همواره دغدغه پیاده شدن مسائل دینی در جامعه را دارد یکی از افتخارات نظام اسلامی است و امیدوارم خداوند به وی و همه همکارانشان توفیق دهد تا در انجام ماموریت های خود موفق عمل کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: