به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ استاندار اصفهان در توییتی از ایجاد جاده ایمن برای ورزشکاران دوچرخه سوار اصفهانی خبر داد.

متن توییت استاندار اصفهان به شرح زیر است:

استاندار اصفهان توییت

این پیست کاملا استاندارد به طول ۷.۵ کیلومتر و عرض حدود ۱۰ متر، موازی با جاده سپاهانشهر به شهر باغ ابریشم واقع در جنوب اصفهان خواهد بود و عملیات طراحی آن در سازمان طراحی شهرداری اصفهان در حال انجام است.

 پیست مذکور از جاده اصلی که محل عبور و مرور خودروهاست ۳۰ متر فاصله دارد.

این پروژه ورزشی در شورای ترافیک استان مصوب شده است و پس از نهایی شدن طرح و تامین اعتبار حدود ۹ ماه برای احداث آن زمان نیاز است.

تسطیح، آسفالت‌ریزی، جدول‌گذاری و برق‌کشی را از جمله عملیات ساخت پیست دوچرخه سواری جاده‌ای است.

 جاده سپاهانشهر به شهر باغ ابریشم پیش‌تر برای تمرین دوچرخه سواران استفاده می‌شده و تمرین در محل آمد و شد انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین خطرناک است و بی شک احداث این پیست ضامن جان و سلامتی ورزشکاران خواهد بود و در توسعه رشته هم نقش ویژه‌ای خواهد داشت.

پیست نامبرده به غیر از تمرین می‌تواند محل مناسبی برای برگزاری مسابقات استانی و ملی باشد که البته تحقق آن نیازمند تکمیل و تعبیه برخی امکانات است.

سپاهانشهر در جنوب شهر اصفهان و ابتدای جاده اصفهان -شیراز واقع شده است.ابریشم یکی از شهرهای توابع شهرستان فلاورجان در جنوب غرب اصفهان با حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت است.

حدود ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: