به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان از برگزاری دومین جلسه اتاق فکر "ازدواج " در محل دفتر معاونت فرهنگی و امور جوانان خبر داد.

وی افزود:در این جلسه  دکتر سپاهی،  عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان و دکتر عابدی استاد تمام گروه روانشناسی و عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان حضور داشتند.

در ادامه عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان در دومین جلسه اتاق فکر «ازدواج» با تاکید بر موانع ازدواج جوانان یادآور شد: قبل از انجام هر گونه آموزشی ابتدا موانع احصاء شوند و مشخص شود که چرا جوانان ازدواج نمی کنند. 

وی در ادامه عنوان کرد:  ما با چند دسته موانع مواجه هستیم که از میان این موانع می‌توان به  موانع خانوادگی، اجتماعی، حکومتی- سیاسی، شخصیتی و اقتصادی اشاره کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان افزود: در مرحله ی بعد از شناخت موانع باید به سراغ آگاهی بخشی و آموزش پیش از ازدواج جوانان رفت و نهایتا پایداری و ثبات ازدواج را باید مد نظر قرار داد و در این خصوص نیز به زوجین باید آموزش داده شود.

سپاهی  بر مبحث آموزش های پیش از ازدواج در ۶ محور ذیل تاکید کرد و گفت: انگیزه ازدواج، همسریابی، ملاک های همسرگزینی، نحوه ی خواستگاری کردن، زمینه سازی عقد، چالش های ازدواج شش محوری هستند که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: