به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ مجتبی حاجتی افزود: محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان دیشب حین گشت وکنترل، نور کشی و قلاب‌کشی در محدوده منطقه حفاظت شده دالانکوه در سد زاینده رود با قایق موتوری سازمانی بیش از ۲هزار متر مربع دام از قسمت‌های مختلف دریاچه جمع آوری و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل کردند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه گشت بصورت شبانه و به وسیله قایق موتوری انجام می‌شود متخلفان در محل حضور ندارند و در صورت حضور به محض شنیدن صدای قایق متواری می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان افزود: همچنین تعدادی از ادوات صید که از متخلفان در سواحل دریاچه سد زاینده رود به جا مانده بود پس از جمع آوری به پاسگاه محیط‌بانی چادگان منتقل شد.

وی گفت: دریاچه سد زاینده ‌رود زیستگاه آبزیان مختلف از جمله ماهی‌ های کپور، دندان ‌دار، قزل ‌آلای رنگین‌ کمان و آمور است که صید غیرقانونی سبب کاهش جمعیت این نوع ماهیان می‌شود.

دریاچه سد زاینده رود زیستگاه بسیاری از گونه‌های آبزی و پرندگان مهاجر و یکی از سه محل اصلی جوجه آوری پرندگان از جمله کاکایی ارمنی محسوب می‌شود که همه ساله از اواسط خرداد تا اواخر تیر در جزایر این دریاچه تخمگذاری می‌کنند.

گونه‌های مختلف گیاهی از قبیل انواع گونه ها، جاوشیر، انجیر وحشی، بادام وحشی و سروکوهی نیز در این ناحیه رویش دارند.

منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود با مساحت ۳۵ هزار هکتار در شمال غربی استان اصفهان واقع است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: