به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، لیلا السائجی جودان بعد از ظهر امروز در برنامه هفته تکریم سالمندان گفت: همکاری و شراکت بین سازمان ملل متحد و مسئولان شهر اصفهان نتایجش به بسیاری از کشورها رسیده و مسئولان کشورها نتایج اصفهان را دنبال می کنند.

 وی تصریح کرد: جمعیت سالمندی در اکثر کشورها از جمله ایران درحال پیشرفت است و فراهم کردن محیط دوستدار سالمند از جمله مداخلاتی است که میتواند به طور موثر پاسخگوی رشد جمعیت سالمند باشد و بهروزی برای سالمندان را به ارمغان خواهد آورد، همچنین در حال حاضر، حدود 830 شهر در 41 کشور دنیا به شبکه جهانی پیوستند و مطمئنم اصفهان به زودی به این شبکه خواهد پیوست.

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران افزود: پیوستن اصفهان به شهرهای دوستدار سالمند در سال گذشته با همکاری چندین دستگاه از جمله شهرداری و بهزیستی آغاز شد و با ازرشیابی انجام شده به نکات مثبتی را دست پیدا کرده ایم.

جودان خاطر نشان کرد: تمرکز همکاری ها در سال جاری بر روی تدوین برنامه‌های عملیاتی در اصفهان است و به صورت پایلوت در 5 منطقه آغاز خواهد شد و یقین دارم با همکاری دانشمندان این اقدامات، ثمر بخش خواهد بود و خرسندیم که نصف جهان درحال پیوستن به شهرهای دوستدار سالمند است و با پایان کرونا شاهد حضور گردشگران در این شهر زیبا خواهیم بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: