به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه - چهاردهم مهرماه - با میانگین ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد

۱۲ ایستگاه پایش دائم در کلانشهر اصفهان و شهرهای حومه هم اکنون قطع است و از وضعیت برخط کیفی هوا در این ایستگاه‌ها اطلاعی در دست نیست.

اما شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۳۲، خیابان استانداری روی عدد ۹۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۴، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۰۷، خیابان پروین روی عدد ۸۲ و خیابان رودکی روی عدد ۱۰۵ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۶۸، مبارکه با میانگین ۷۴ و نجف آباد و سگزی با میانگین ۹۷ در وضعیت سالم و در خمینی شهر با میانگین ۱۰۵ ناسالم برای گروه‌های حساس است.

گفتنی است شب گذشته شاخص کیفی هوا در مبارکه برای ساعاتی بالا رفت و در ساعت ۲۲ با میانگین ۵۰۰ در وضعیت خطرناک ثبت شده بود؛ همچنین بامداد امروز شاخص کیفی هوا در شهرهای نجف آباد و خمینی شهر با میانگین ۱۵۲ و ۱۳۱ وضعیتی ناسالم را نشان می‌داد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: