به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ سید مصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه ۷۰ درصد مصارف گاز در استان اصفهان در واحد‌های صنعتی است، بیان داشت:در بخش خانگی ۲۰ درصد، حدود ۵ درصد در بخش سی ان جی و بقیه در بخش‌های تجاری مصرف می‌شود.

وی با اشاره به میزان مصرف گاز در سطح استان که به طور متوسط سالانه حدود ۲۱میلیارد متر مکعب است، افزود: میزان مصرف بخش خانگی در زمستان افزایش زیادی خواهد داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: با سردتر شدن هوا، افزایش بیش از ۱۰ درصدی مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته بویژه در بخش خانگی را شاهد بودیم لذا با توجه به تداوم مصرف صنایع، اگر مصرف بهینه گاز نداشته باشیم با توجه به اینکه اولویت با بخش خانگی است، احتمال اعمال محدودیت مصرف در برخی صنایع پرمصرف وجود دارد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت رعایت مباحث ایمنی، اظهار داشت: در این فصل که آغاز بکارگیری وسایل گازسوز است، مشترکین عزیز باید نهایت دقت را در مباحث فنی و ایمنی در نظر بگیرند و در صورت نداشتن آگاهی لازم از کارشناسان شرکت گاز مشاوره بگیرند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: هفته گذشته که با کاهش دمای هوا مواجه شدیم، مصرف گاز طبیعی استان به ۶۵ میلیون مترمکعب رسید، در حالی که در اوج سرمای زمستان سال گذشته، مصرف گاز استان اصفهان به ۷۱ میلیون مترمکعب رسید.

علوی اظهار داشت: با توجه به اینکه هنوز با سرمای شدید فاصله داریم بنابراین مصرف بهینه گاز طبیعی اجتناب ناپذیر و ضروری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: