به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ مجمع سالیانه هیات بوکس استان اصفهان با حضور سید محمد طباطبایی مدیرکل ورزش و جوانان، حمیدرضا قبایی‌زاده دبیر فدراسیون بوکس و دیگر اعضاء مجمع به صورت وبینار برگزار شد.

سید محمد طباطبایی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در این مجمع اظهار داشت: اصفهان از استان های پرظرفیت و یکی از خاستگاه های رشته بوکس در کشور می باشد و از دیرباز یکی از استان های بزرگ و پیش رو در امر این رشته بوده و همچنین قهرمانان ارزنده ای را تقدیم بوکس کرده است.

وی با اشاره به میزبانی اصفهان در مسابقات بوکس در سال های گذشته گفت: اصفهان میزبان خوبی برای رقابت های بوکس در سطح بین المللی بود،نمونه آن به 15 سال پیش بر می گردد که با توجه به برگزاری و میزبانی مطلوب، از طرفی شاهد تاثیر خوبی در توسعه بوکس کشور وازطرف دیگر شاهد فعالیت و حیات باشگاه های بوکس استان اصفهان بودیم که با توجه به حضور تماشاگران در سالن مسابقات فرهنگ سازی مناسبی در این زمینه انجام شد.

سید محمد طباطبایی پیرامون همکاری متقابل فدراسیون بوکس و اداره کل ورزش و جوانان افزود: امیدواریم که در کنار همدیگر بتوانیم با برنامه ریزی مطلوب به اهداف راهبردی جهت توسعه رشته بوکس دست یابیم و استان اصفهان بتواند آن ظرفیت ها و قابلیت های که در این رشته ورزشی دارد را به منصه ظهور برساند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان پیرامون عملکرد فدراسیون بوکس گفت: خوشبختانه فدراسیون توانسته براساس اهداف و برنامه های خود موفقیت های چشمگیری را به دست آورد، کسب دو سهمیه المپیک و شش سهمیه که هنوز پیش روی بوکسورهای کشورمان است، نشان از برنامه ریزی مطلوب فدراسیون نشین ها دارد، امیدواریم که بوکسورهای کشورمانه هر شش نفر بتوانند به المپیک آینده راه پیدا کنند.

وی مباحث آموزش و استعدادیابی را دو اصل در فعالیت های هر رشته ورزشی قلمداد کرد و افزود: خوشبختانه در هیات بوکس استان اصفهان در این دو مقوله اقدامات خوبی انجام شده است، با توجه به شرایط کنونی و اپیدمی ویروس کرونا ، می توان به عنوان یک فرصت از آن استفاده کنیم، از طریق فضای مجازی می توانیم و کلاس های آموزشی را داشته باشیم، همچنین می توان در بحث آموزش مربیان و به روز شدن آنها نسبت به تکنیک ها و تاکتیک ها اقدام کرد.

سید محمد طباطبایی با اشاره به احداث خانه بوکس استان اصفهان گفت: امیدوارم در راستای بحث زیرساخت ها بتوانیم اولین خانه بوکس تخصصی را در شهرک امیرحمزه، فضایی که شناسایی شده را از طریق ماده 27 براساس تمام استانداردها و معیارهای مورد نیاز این رشته ورزشی احداث کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان تصریح کرد: امیدواریم که هیات بوکس استان اصفهان از همه ظرفیت های خصوصی و همچنین اعتبارات دولتی بتواند استفاده کند که هرچه زودتر خانه بوکس به سرانجام برسد چراکه در راستای بحث فرهنگ سازی و استعدادیابی باید زیرساخت های لازم را داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به عملکرد هیات بوکس استان اصفهان اظهار داشت: هیات بوکس استان اصفهان با هم افزایی و همراهی که با اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس داشته، توانسته اهداف و برنامه های خود را اجرایی و عملیاتی کند که جا دارد از زحمات رمضانپور رئیس و اعضا هیات، اعضای مجمع و خانواده بوکس استان جهت نهادینه شدن این رشته ورزشی تقدیر و تشکر کنم، امیدواریم در آینده نزدیک شاهد حضور بوکسورهای اصفهانی در میادین بین المللی و المپیک باشیم.

حمیدرضا قبایی‌زاده دبیر فدراسیون بوکس نیز در این جلسه گفت: استان اصفهان در رشته بوکس چه از لحاظ زیرساختی و چه از لحاظ نیروی انسانی از پتانسیل و ظرفیت بسیار بالایی در کشور برخوردار است و جایگاه بسیار خوبی دارد. از دیرباز ما شاهد قهرمانان بسیار ارزنده ای در بوکس استان اصفهان در سطح کشور و آسیا بوده ایم، به هرحال بوکس اصفهان این نوید را می دهد که قطار بوکس استان اصفهان در حال پیشرفت وحرکت است، امیدواریم بتوانیم ما هم در نقش فدراسیون حمایت های لازم را در خصوص این پیشرفت و پیشبرد انجام دهیم.

وی ادامه داد: فدراسیون بوکس در این ایام کرونایی برنامه های خود را انجام می دهد، کلاس ها و جلسات خود را به صورت وبینار برگزار می کند و اردوهای تیم ملی را در بخش بزرگسالان و جوانان در حال برگزار کردن است.

حمیدرضا قبایی‌زاده با بیان اینکه اردوهای تیم ملی بزرگسالان برای فدراسیون بوکس بسیار اهمیت دارد، افزود: خردادماه سال 1400 باید در مسابقات گزینشی المپیک و قهرمانی جهان شرکت کنیم ، 6 شانس کسب سهمیه داریم مرحله چهارم اردوهای تیم ملی در جزیره کیش برگزار شد و مرحله پنجم هم اکنون در حال برگزاری است.

دبیر فدراسیون بوکس ادامه داد: از آنجا که مسابقات قهرمانی جوانان جهان را اردیبهشت ماه 1400 در لهستان در پیش داریم وآن هم برای ما بسیار حائز اهمیت است، اردوی تیم ملی جوانان در حال برگزاری است و اردوی بعدی این تیم هم هفته آینده در استان قم برگزار خواهد شد.

دبیرفدراسیون بوکس گفت: به هر حال ما با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل هایی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی صادر شده است، اردوها را برگزار می کنیم و به طور مرتب از ورزشکاران ملی تستPCR می گیریم و شاید یکی از فدراسیون های باشیم که در گرفتن تستPCR و رعایت دستورالعمل های پزشکی تمام شرایط را رعایت کرده ایم.

وی پیرامون برگزاری لیگ بوکس کشور افزود: نشست برگزاری لیگ برتر بوکس را برگزار نمودیم، تیم های زیادی اعلام آمادگی کردند و ابراز تمایل برای حضور در این مسابقات را داشتند، برگزاری مسابقات منوط به کسب مجوز از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا است که ان شاالله با کمرنگ شدن این ویروس بتوانیم مجوز برگزاری اخذ کنیم و لیگ را برگزار کنیم .در این زمینه نامه نگاری های زیادی با فدراسیون پزشکی ورزشی و فدراسیون پزشکی ورزشی داشتیم که امیدواریم با جواب مثبت نهادهای ذیربط بتوانیم لیگ را برگزار کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: