به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ محسن ایروانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان به وضعیت کسب و کارهای نوین در استان اصفهان اشاره کرد و اظهارداشت: این عرصه روند روبه رشدی داشته و  فعالیت های خدماتی بر پایه فناوری های نوین شکل گرفته است.

وی افزود: کسب و کارهای نوین در شرایط کرونایی  در استان اصفهان افزایش یافت و توانست بخش زیادی از نیازها را رفع کند.

مدیرکل سرمایه گذاری استانداری اصفهان افزود: بخش خدملت در شرایط کرونایی آسیب زیادی را به دلیل محدودیت ها متحمل شد و پس از آن پرورش گیاهان تزئینی به دلیلی تعطیلی مراسم ها تحت تاثیر قرار گفت.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع نساجی به دلیل تحریم ها رونق داخلی داشتیم تصریح کرد این عرصه در اصفهان و تولیدات صنایع ساختمانی صادرات خوبی را داشته ایم.

ایروانی به تسهیل شرایط سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: قوانین سخت و بروکراسی اداری بر روند اخذ مجوزها اثر گذاشته بود که کارگروه تسهیل توانسته این شرایط را بهبود ببخشد.

مجری پروژه اقتصادی رهتاب نیز در این نشست راه اندازی این سامانه را در مدیریت توزیع اقلام‌و اجناس موثر بیان کرد و گفت: دلالی حذف و هزینه های مصرف کنندگان کاهش یافت.

فرامرز هندسی افزود: بیش از ۶۰۰ روز از فعالیت این سامانه می گذرد و ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از استان اصفهان عضو آن هستند.

وی با بیان اینکه صرفه اقتصادی زیادی را این سامانه متوجه مردم کرد گفت: امکان اجرای این بستر در سراسر کشور وجود دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان یادآورشد: این سامانه ناکنون بستر معامله عرضه به تقاضا اجناس به ارزش سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان را به وجود آورده است.

وی صرفه جویی هزینه ای این سامانه در فروش مرغ را ۱۴۶ میلیارد تومان در مرغ زنده و ۷۹ میلیارد تومان در مرغ گرم اعلام کرد

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: