به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، رئیس هیأت اسکی اصفهان در خصوص این حادثه اعلام کرد: در پنجشنبه 16 دی‌ماه به دلیل وفات حضرت فاطمه زهرا (س) پیست اسکی فریدون‌شهر تعطیل رسمی بود اما عده‌ای از مردم در دامنه‌های کوه و مسیر منتهی به پیست اسکی فریدون‌شهر به تیوب سواری مشغول شدند که متأسفانه این امر به ترتیب منجر به حادثه ضربه‌مغزی و فوت یک خانم و شکستگی دنده یک آقا شد.

محمود یسیلیانی در ادامه افزود: بارها اعلام کردیم این تفریح بسیار خطرناک است و بارها منجر به شکستن دست‌وپا و حتی قطع نخاع شده است و ما هشدارهای فراوانی در خصوص عدم استفاده از تیوب داده‌ایم اما بازهم مشاهده می‌شود که مردم از فنس‌ها عبور کرده و با خود تیوب‌ها را حمل کرده و استفاده می‌کنند.

رئیس هیأت اسکی استان اصفهان بیان داشت: این اتفاقات در اطراف و خارج از پیست اسکی بارها و بارها مشاهده و تکرار شده است. حتی باوجود برخوردهای مسئولین و ممانعت از ورود تیوب‌ها بازهم به هر طریق ممکن مشاهده می‌شود که مردم بی‌توجهی کرده و این وسیله را با خود وارد این منطقه می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز برای نخستین بار در سال جاری پیست فریدون‌شهر به‌صورت رسمی بازگشایی شد گفت: جمعیت بسیار زیادی از پیست بازدید و استقبال کردند و ترافیک سنگینی به وجود آمده بود و برای اسکی‌بازی، آموزش اسکی، تفریحاتی از جمله زیپ لاین و غیره مراجعین زیادی وجود داشت.

یسیلیانی در پایان بار دیگر بر عدم استفاده مردم از تیوپ در پیست اسکی تأکید کرد و علاقه‌مندان را دعوت کرد از تفریحات سالم موجود در پیست اسکی استفاده کنند.

انتهای پیام

خبرنگار: مینا عباسپور

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: