ملی پوش سابق بسکتبال: ذوب آهن کلاس بالای بازیکنان داخلی را نشان داد

کارشناس بسکتبال کشورمان پس از باخت ذوب آهن در بازی سوم در مرحله فینال در مقابل تیم شهرداری گرگان گفت: آنچه ذوب آهن را بیشتر اذیت می کند، خستگی ساق پای بازیکنانش است. تیم کوهیان مشکلات مصدومیتی زیادی دارد و فشار بازی بر روی چند بازیکن این تیم بسیار زیاد است.

بابک نظافت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا از اصفهان، در خصوص بازی‌های انجام شده تیمهای شهرداری گرگان و ذوب آهن اصفهان در فینال لیگ برتر بسکتبال اظهارکرد: ذوب آهن تا این مرحله نتیجه بسیار خوبی گرفت، ذوبی ها  نسبت به بازیهای قبل به هماهنگی بیشتری رسیدند و همین مسئله موجب شد نتایج بسیار عالی بگیرند و عملکرد آنها به تیمهای دیگر نشان می دهد که تنها بازیکنان خارجی نتیجه را عوض نمی کنند.

وی افزود: عملکرد ذوب آهن این نکته را یادآور شد که پتانسیل تیمهای داخلی اگر با بازیکنان ایرانی بسته شود خیلی راحت تر می توانند علاوه بر کاهش هزینه های خود، روی بازیکنان ایرانی نیز سرمایه گذاری بسیار خوبی خواهدداشت که به نفع تیم ملی است، در تیم ذوب آهن بازیهای بسیار خوبی را از فرید اصلانی، آرمان زنگنه و ارسلان کاظمی شاهد هستیم که در بهترین شرایط خود بهترین بازیهای خود را انجام می دهند.

ملی پوش اسبق بسکتبال کشورمان با اشاره به قهرمانی فصل گذشته شهرداری گرگان گفت: در مقابل ذوب آهن، شهرداری گرگان را داریم؛ تیمی که مدافع عنوان قهرمانی است و بازیهای خوبی را تا این مرحله به نمایش گذاشته است و بواسطه قهرمانی فصل گذشته شخصیت تیمی گرفته است.

نظافت در ارتباط با تاثیر رای کمیته انضباطی پیش از بازی سوم دو تیم خاطرنشان کرد: فکر نمی کنم رای کمیته انضباطی در افت بازی تیم ذوب آهن در بازی سوم زیاد تاثیر داشته باشد، در تیم های حرفه ای و مسابقات حرفه ای چنین اتفاقاتی رخ می دهد؛ آنچه ذوب آهن را بیشتر اذیت می کند خستگی ساق پای بازیکنانش است. تیم کوهیان مشکلات مصدومیتی زیادی دارد وفشار بازی بر روی چند بازیکن این تیم بسیار زیاد است.

وی تصریح کرد: این تیم با این شرایط سخت وارد فینال شد، ضمن اینکه آنها بازیهای بسیار سنگینی را تا رسیدن به فینال انجام دادند و این برای تیم ذوب آهن سخت است که با تیم گرگان برابری کند، تیمی که پر از مهره است و بازیکنان خارجی خوبی دارد و بازیهای ساده تری نسبت به ذوب آهن انجام داده و فشار کمتری روی بازیکنان این تیم بوده است. دلیل افت ذوب آهن در بازی سوم خستگی ناشی از بازیهای قبل در مرحله ضربدری بود و در فینال این فشار بیشتر شد و بازیکنان ذوب آهن فشار زیادی را تحمل می کنند. 

نظافت که سابقه بازی در هر دو تیم شهرداری گرگان و ذوب آهن اصفهان را در کارنامه خود دارد، اضافه کرد: من در هر دو تیم بازی کردم، قاعدتا زمانی که تیمی نتیجه می گیرد این حاصل تلاش تمام تیم از بازیکنان، کادرتیم وباشگاه است. خوشبختانه بعد از چندین سال ذوب آهن با رسیدن به فینال که منجر به قهرمانی یا نایب قهرمانی است نتیجه ای گرفته که قابل دفاع است تیمی که از تیمهای ریشه دار و صاحب نام در بسکتبال کشورمان است.

وی در خصوص پیش بینی از بازی چهارم دو تیم خاطرنشان کرد: ذوب آهن را بسیار خسته دیدم و این مسئله در دویدن بازیکنان کاملا مشهود است، موضوعی که خارج از هوش و فکر، مسائل فنی و استعداد بازیکن است و به خستگی بازیکن دارد،آنچه مسلم است بازی بعدی، بازی سختی است. اگر ذوب آهن نتواند خود را جمع کند واستراحت کافی نداشته باشد، ممکن است قهرمانی را از دست بدهند، امیدوارم تا قبل از بازی چهارم این تیم بتواند با کمک کادر پزشکی و فیزیوتراپی آماده شود و بازی زیبایی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: شاید گرگان با داشتن مهره های بیشتر و خستگی ذوب آهن شانس بیشتری برای قهرمانی داشته باشد، اما بسکتبال بازی غیرقابل پیش بینی است و هر اتفاقی می تواند رخ دهد.

وی در خصوص داوری های بازیهای فینال تصریح کرد: قضاوت بازی اول و دوم خیلی خوب بود و در ارتباط با بازی سوم، زمانی که تنش ها زیاد می شود با توجه به اینکه بسکتبال یک بازی درگیرانه است و تشنج زیاد است، ممکن است اشتباهاتی هم ایجاد شود، البته که همه تلاش کردند که بازیهای خوبی انجام شود و داوران نیز تلاش کردند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند، نکته ای مهم این است که هر چه داور بهتر سوت بزند زیبایی بسکتبال بیشتر دیده می شود و هر چه اشتباهات داوری بیشتر شود بازی خراب خواهد شد و این طبیعی است.

نظافت تاکید کرد: تیمی که به فینال رسیده لیاقت بودن در این جایگاه را داشته و تلاش زیادی به نسبت تیمهای دیگرداشته و روی شانس نیست، اگر ذوب آهن یا گرگان روی پرتاب های خود گاهی موفق نیستند بیشتر به وضعیت بدنی بازیکنان برمی گردد که متاسفانه ذوب آهن شرایط خوبی ندارد.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان،  تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان در سومین بازی خود مقابل شهرداری گرگان تن به شکست سنگینی داشت، پیش از این سهم هر تیم تاکنون  یک برد بوده است، گرگانی ها در صورت برد در بازی فردا شب به دومین قهرمانی خود خواهند رسید و در صورت پیروزی ذوب آهن کار به بازی پنجم در روز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه کشیده می شود.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار اصفهان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اصفهان

  اخبار برگزیده