تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان بدنبال یک رقابت عادلانه

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان گفت: با توجه به اتفاقاتی که در جریان فینال رقابت های لیگ برتر بسکتبال رخ داد و حسن‌نیتی که ما در تمامی مراحل این رقابت‌ها نشان دادیم، اتفاقات شب گذشته نشان داد که ظاهرا مزد نیکی کردن، بدی دیدن است.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، محمد مهدی رمضانی پس‌از سومین دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و گرگان در چهارچوب رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت :با وجود سعی و تلاش مجموعه ذوب‌آهن جهت حضوری قدرتمند و جوانمردانه در لیگ بسکتبال و باوجود حسن‌نیتی که ما در تمامی مراحل این رقابت‌ها نشان دادیم، اتفاقات شب گذشته نشان داد که ظاهرا مزد نیکی کردن، بدی دیدن است.

وی افزود: قبل‌از دیدار حساس و مهم دیروز ازجانب کمیته انضباطی فدراسیون ۳ بازیکن تاثیرگذار و یک نفر از اعضای کادر فنی ذوب آهن به کمیته انضباطی احضار شدند و این در حالی است که یکی از آنها بدون هیچ تخلفی احضار شده بود و طبعاً تبرئه نیز شد! نتیجه این احضار آن‌هم در روز قبل از مسابقه چیزی به‌جز ایجاد دلهره و اضطراب برای بازیکنان و اعضای تیم ذوب‌آهن چه چیزی بود! ؟

وی ادامه داد: برگزاری جلسات روزانه و پی‌درپی کمیته انضباطی بسیار امر پسندیده و درست است، اما به شرطی که مثل همه‌جای دنیا ۱۶ دوربین از زوایای مختلف در سالن وجود داشته باشد تا تصاویر را جهت بررسی بی‌طرفانه ثبت کند، و درست نیست این وظیفه مهم بر عهده یک نفر گذاشته شود تا با دفتر و مشاهداتش را نوشته و بر آن مبنا تیم‌ها قضاوت شوند و خاطیان واقعی دیده نشوند و به عنوان مثال؛  توهین و فحاشی های تماشا گران به بازیکنان و‌کادر تیم ذوب آهن نادیده گرفته شود. 

مدیر روابط عمومی وامور بین الملل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: اجحاف دیگری که به تیم ذوب‌آهن شد ممانعت از ورود هواداران این تیم به سالن مسابقه بود، هوادارانی که با تحمل سختی راه و صرف هزینه بسیار و با هماهنگی با فدراسیون ، ثبت نام  و واریز وجه از اصفهان به تهران آمده بودند تا انتهای کوارتر نخست پشت درهای بسته منتظر کسب مجوز ورود معطل ماندند. این در حالی است که تیم شهرداری گرگان با وجود اعلام ۲ تعلیق جهت هوادارانش  و با ۳ برابر تعدادی که طبق اعلام صریح کمیته انضباطی فدراسیون مجاز بودند و برخلاف تمامی قوانین و ضوابط دو ساعت قبل‌از شروع مسابقه در سالن مستقر بودند. بالغ‌ بر ۵۰۰ هوادار گرگانی به تایید پیچ هواداران خود گرگان سالن بودند درحالی‌که علاوه‌بر جایگاه تماشاچیان نیمی از سالن را نیز در طبقه همکف به اشغال خود درآورده بودند که این امر کاملا فضای بازی را به نفع گرگان تغییر داده بود.

وی تاکیدکرد: از همه بدتر عدم حضور یگان ویژه در بیرون سالن بود که کار نیروهای حراست را برای ساماندهی همه هواداران  سخت و طاقت فرسا کرده بود .

 وی اضافه کرد: باوجود میل باطنی وقتی تکه‌های پازل اتفاقات بازی دیروز را کنار هم می‌گذاریم به جمع‌بندی ناراحت‌کننده‌ای می‌رسیم، سوال دیگری که از مسئولان برگزارکننده این مسابقات داریم؛ این است که چرا با وجود این‌همه داور آماده و ذیصلاح در بسکتبال، باید برای این دیدار داوری انتخاب شود که ایجاد شُبه و شک می کند .

رمضانی گفت: چرا احکام کمیته انضباطی فقط برای تیم ذوب‌آهن، آن‌هم با این سرعت و قاطعیت اجرا می‌شود. چرا برخورد با تیم‌ها متفاوت است ؟ مگر درخواست باشگاه ذوب آهن چیزی جز ایجاد فضای منصفانه برای رقابتی سالم بوده است؟ چرا فشارهای بیرونی باید در رقابت تیم ها تاثیر گذار باشد؟ و نکته بسیار عدم حضور مامورین تست دوپینگ در دیدار اول و انجام تست دوپینگ رندمی، به جای تست هدفمند در این مسابقات حساس جای تعجب دارد.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار اصفهان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اصفهان

  اخبار برگزیده