امام جمعه اصفهان: باید مقصر واقعی حادثه متروپل شناسایی شود

امام جمعه اصفهان گفت: سازنده ساختمان متروپل فوت شده است و چه بسا این فرد هم مقصر نبوده و مهندسان ناظر هم مقصر باشند و در این زمینه باید مقصر واقعی شناسایی شود و هر کس مسئولیت کار خود را قبول کند نه اینکه تقصیر را به گردن دولت یا کسانی دیگر بگذاریم.

 

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، با اشاره به فیلم عنکبوت مقدس در جشنواره کن فرانسه، افزود: قریب به اتفاق پشت صحنه فیلم‌هایی که در دنیا ساخته می‌شود صهیونیست‌ها هستند، برهمین اساس برنده کسی نیست که خوب بازی کرده باشد بلکه کسی است که علیه ایران، شیعه و اسلام صحبت کرده باشد.

امام جمع اصفهان افزود: دشمنان گمان نکنند با این گونه اقدامات باعث می‌شوند شیعه از علایق خود به ائمه دست بکشند بلکه در مقابل، باعث تقویت علاقه به ائمه می‌شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به استقبال گسترده از سرود سلام فرمانده گفت: سرود سلام فرمانده باعث خشم شدید دشمنان شد چرا که دشمن فکر می‌کرد کودکان و نوجوانان دنباله رو انقلاب نیستند اما سلام فرمانده نشان داد علاقه به انقلاب به‌طور روزافزون در میان مردم افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به سالگرد رحلت امام خمینی (ره) ادامه داد: شخصیت امام خمینی (ره) به قدری بزرگ بود که در مراسم تشییع وی جمعیتی میلیونی حضور پیدا کردند و تدفین امام به سختی انجام شد. امام به بیت‌المال به شدت حساس بودند، به واسطه همین رفتارها خداوند محبت امام را دل مومنان قرار داد و سراسر زندگی‌اش را مملو از برکت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیوسف طباطبایی نژاد همچنین بیان داشت: نباید فکر کنیم که همه امور مربوط به دولت است زیرا بسیاری از اقدامات است که دولت بدون مردم قادر به انجام آن نیست.

امام جمعه اصفهان افزود: برهمین اساس لازم است مردم نیز به امر به معروف و نهی از منکر بپردازند. امام خمینی (ره) در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دستورالعملی را جهت تشکیل سازمان امر به معروف و نهی از منکر ارائه دادند که متاسفانه هنوز به صورت دقیق عملیاتی نشده است.

وی بیان داشت: امام فرمودند باید سازمانی تشکیل شود که همه ادارات اعم از نظامی، فرهنگی، وزارتخانه‌ها در خصوص مسائل امر به معروف به آن رجوع کنند. این فکر بلند و ارزشمندی بود که دستور آن صادر شد اما بزرگان در همان زمان از زیر این اقدام فرار کردند.

آیت الله طباطبایی با اشاره به حادثه متروپل و انتشار تصاویر و صحبت های مختلف در فضای مجازی، گفت: سازنده این ساختمان فوت شده است و چه بسا این فرد هم مقصر نبوده و مهندسان ناظر هم مقصر باشند و در این زمینه باید مقصر واقعی شناسایی شود و هر کس مسئولیت کار خود را قبول کند نه اینکه تقصیر  را به گردن دولت یا کسانی دیگر بگذاریم.

 

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اصفهان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اصفهان

    اخبار برگزیده