شهردار اصفهان: ۳۲۸ سازه ناایمن در شهر شناسایی شده است

شهردار اصفهان گفت: اگر اختلاف نظر مالکان و مستأجران ساختمان‌های ناایمن در اصفهان به نتیجه نرسد، این احتمال وجود دارد که دستگاه قضائی آنها را پلمب کند.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، علی قاسم‌زاده با اشاره به برگزاری اجلاس سازندگان و طراحان اصفهان در روزهای 24 و 25 خردادماه اظهار کرد: در این اجلاس تمام افرادی که به نوعی در خلق اصفهان به ویژه در دو دهه گذشته تأثیرگذار بوده‌اند، گردهم می‌آیند و معاونان در سطح وزارت کشور، وزارت مسکن و راه و شهرسازی نیز حضور خواهند داشت تا درباره مسائل معماری شهر اصفهان هم اندیشی شود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: در اجلاس سازندگان و طراحان اصفهان پیرامون موضوعاتی همچون حوزه معماری، نما و منظر شهر، ساختمان‌های پایدار و ایمنی ساختمان‌ها توسط کسانی که هر کدام به نوعی در شکل‌گیری اصفهان طی ۲۰ سال اخیر تأثیرگذار بوده‌اند، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی برگزاری ویژه برنامه‌های هفته صنایع دستی را رویداد دیگری در هفته جاری اعلام کرد و افزود: اصفهان از طرف یونسکو به عنوان شهر خلاق در زمینه صنایع دستی معرفی شده است، لذا طی این هفته در حوزه صنایع دستی فعالیت‌هایی از جمله ورکشاپ ها یا کارگروه‌هایی تشکیل می‌شود و افراد متخصص و هنرمند در حوزه صنایع دستی هنر خود را عرضه می‌کنند و همچنین از پیشکسوتان صنایع دستی تجلیل خواهد شد. 

قاسم زاده در بخش دیگری از گفته های خود، با اشاره به شناسایی ساختمان‌های ناایمن در شهر اصفهان، گفت: در ارتباط با ساختمان‌های ناایمن در این کلانشهر، کارگروهی متشکل از شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی، ستاد بحران استانداری و سازمان نظام مهندسی هر ساله ساختمان‌های ناایمن را شناسایی می‌کنند.

وی ادامه داد: طبق آخرین فهرست اعلام شده ۳۲۸ ساختمان ناایمن در شهر اصفهان شناسایی شده است که البته این ناایمنی تنها در بخش سازه و استحکامات نیست، بلکه بخش عمده ناایمنی ساختمان‌ها به دلیل مشکلات تجهیزات ایمنی در مواقع آتش‌سوزی یا تأسیسات برق ساختمان است.

وی تأکید کرد: به مالکان ۳۲۸ ساختمان ناایمن هشدارهای لازم برای ایمن‌سازی داده شده است و اگر مالکان برای ایمن‌سازی اقدام کنند، قطعا تمام دستگاه‌ها کنار آنها هستند و کمک می‌کنند.

قاسم‌زاده با بیان اینکه در برخی مجتمع‌های اداری بین مالک و مستأجر اختلاف نظر وجود دارد، گفت: اگر اختلاف نظر مالکان و مستأجران این ساختمان‌ها به نتیجه نرسد، این احتمال وجود دارد که دستگاه قضائی آنها را پلمب کند زیرا امنیت جانی مردم اهمیت زیادی دارد.

وی حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان را هشداری جدی برای سایر شهرها دانست و تاکید کرد: اگر مالکان ساختمان‌های ناایمن برای ایمن‌سازی پیشگام نشوند، از مسیر قانونی به سمت پلمب ساختمان‌های ناایمن پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اصفهان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اصفهان

    اخبار برگزیده