به گزارش خبرگزاری برنا در  اصفهان ، کیکاووس سعیدی رئیس فدراسیون گلف ظهر دیروز هجدهم مهرماه جاری با دکتر سلطان حسینی مدیر کل در خصوص هیئت گلف و تنها زمین اختصاصی این هیئت گفتگو کرد.

رئیس فدراسیون گلف استان اصفهان را در عرصه ورزش کشور جزء استانهای سرآمد  عنوان کردو گفت: با توجه به این موضوع که اصفهان یکی از قطبهای مهم ورزش ایران است ، به لحاظ محدودیتهای مالی  پیش رو، مشکلات مرتبط با ورزشگاه نقش جهان، پروژه های نیمه تمام متعدد و ... کار در ورزش اصفهان دشوار است.

وی با بیان اینکه هیئت گلف اصفهان جزء چهار هیئت برتر و فعال کشور است اظهار نمود:در حال حاضر سه زمین 18 میدان در کشور وجود دارد که یکی از این زمینها در اصفهان قرار دارد و به لحاظ موقعیت ژئو پولیکی استان ، در صورت ترمیم و بازسازی این زمین می توانیم مسابقات لیگ و حتی رقابتهای بین المللی را در اصفهان برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون گلف از پیگیری تفاهم نامه منعقد شده با شهرداری اصفهان خبر داد و گفت: در سفر قبلی به اصفهان ، مذاکراتی با مسئولین وقت در شهرداری اصفهان پیرامون مشارکت در مرمت زمین گلف  و بهره برداری بهینه از این فضا صورت گرفت ، ولی در عمل اقدام خاصی انجام نشد. در این سفر در دیدار با سرپرست سازمان ورزش شهرداری خوشبختانه نتیجه مذاکرات مثبت  بود  و دکتر انصاری مهر نظر مساعدی در خصوص مشارکت و همکاری با هیئت گلف استان بالاخص در بازسازی و ترمیم زمین گلف نقش جهان داشت.

سعیدی خاطر نشان کرد: در صورت تقسیم کار و مشارکت بین اداره کل ورزش و جوانان ، شهرداری اصفهان و هیئت  استان یقیناً کار با کیفیت و سهولت بیشتری انجام می شود  و بر این اساس فدراسیون گلف نیز آمادگی خود را برای کمک به هیئت استان برای  بازسازی  و مرمت زمین استاندارد گلف اصفهان اعلام می کند .

دکتر سلطان حسینی مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به کمبود اعتبارات استانی گفت: امسال  برای کمک به هیئتهای ورزشی استان اصفهان 2 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شد که با توجه به حجم کار هیئتهای ورزشی مبلغ بسیار کمی است ، با این وجود ملزم هستیم همین مبلغ اندک را به شکلی بین هیئتها تقسیم کنیم که رشته های پر طرفدار تر و اولویت دار که طبیعتاً مورد اقبال بیشتر مردم هستند بیشتر مد نظر قرار گیرند.

وی افزود: با این شرایط و کمبود اعتبار ، رؤسای محترم برخی هیئتها که خود سمتی در شهرداریها و یا صنایع دارند از طریق جذب منابع ، بخش از این کمبودها را جبران می کنند، در غیر اینصورت اعتبارات اندک استانی جوابگوی هزینه های ورزش بالاخص در رشته هایی مانند ووشو، تکواندو ، فوتیال ، کشتی و ... نیست.  

مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان این مطلب که این قبیل مشکلات تنها گریبانگیر استان اصفهان نیست  و عموماً ورزش کشور را شامل می شودعنوان نمود: با وجود مسدود بودن حسابها تا پایان سال 93 ،کمبود اعتبارات ورزشی ، معارضین ورزشگاه بزرگ و برخی مشکلات مالی که از سالها پیش لاینحل باقی مانده بود ، به لطف خدا و با کمک همکاران توانستیم با غلبه بر مشکلات رتبه اول را در تمام شاخص ها و با اختلاف امتیاز قابل توجه نسبت به سایر استانها کسب نماییم.

دکتر سلطان حسینی در خصوص هزینه برای ترمیم و بازسازی  زمین گلف اذعان نمود: از آنجا که ورزشگاه نقش جهان در تملک این اداره کل نیست ، بنابراین از نظر قانونی نمی توانیم هیچ هزینه ای برای بازسازی این زمین انجام دهیم و هیئتهایی مثل موتورسواری و اتومبیلرانی هم که در پیست نقش جهان هزینه می کنند ، از محل درآمدهای هیئت انجام می شود .

وی اظهار داشت: گلف رشته ای است که از لحاظ اقتصادی  در کشورهای اروپایی  هم پردرآمد است و  هم پر طرفدار ، اما در ایران این موضوع متفاوت است . بنابراین هیئت باید هم برای جذب منابع و هم جذب ورزشکار سازمان یافته  از طریق برگزاری کاپ آزاد و بر نامه هایی از این قبیل بیشتر تلاش کند .