یکی از اعضای انجمن صنفی کامیون داران اصفهان گفت : برخی از کامیون داران دارای کامیون های اسقاطی ، به علت شرایط سختگیرانه دریافت وام در اصفهان و پاسخگو نبودن مسئولان با شرایط اقتصادی سختی دست و پنجه نرم می کنند .

ع . پ در گفت گو با خبرنگار برنا ، اظهار کرد : حدود هفت سال و پس از فراخوان دولت ، با پرداخت 35 هزار تومان بابت تعهد محضری و دو میلیون تومان به حساب سایپا ، برای از رده خارج کردن کامیون های خود اقدام کردیم که پس از چند ماه با اعلام توقف این طرح ، پول وارزیری به حساب سایپا به مدت سه سال در حساب این شرکت باقی ماند .

 وی افزود : اسقاط بودن کامیون ها باعث شد که در زمان تعویض خودروها ، پلاک جدید هم به خودرو ها تعلق نگیرد و بر همین اساس قرار شد با استفاده از برچسب از کامیون های خود استفاده کنیم که البته بعد از دو سال کارت سوخت کمامیون ها باطل شد .

این متقاضی دریافت وام های نو سازی ناوگان حمل و نقل با بیان اینکه کامیون داران دارای کامیون های اسقاطی سالانه باید 300 هزار تومان بابت اسقاطی بودن خودروهای خود دریافت کنند  .

گفت : هم اکنون مشکل اصلی در فرآیند از رده خارج کردن کامیون های اسقاطی ، به بانک توسعه تعاون بر می گردد .

ع . پ ادامه داد بر اساس مصوبات قبلی قرار بر این بود که 150 میلیون تومان وام پرداختی در ازای جواز کسب ، سند خانه و یا ضمانت کارمند دولت پرداخت شود که متاسفانه با تعهدات عمل نشد و این بانک اعطای تسهیلات را با اخذ سند خانه از وام گیرنده محدود کرد .

وی افزود این درحالی است که بهترین شرایط برای دریافت وام به شهرهای دیگر داده شده است و این شرایط محدود فقط در اصفهان وجود دارد .

این عضو انجمن صنفی کامیون داران اصفهان تصریح کرد : همه این شرایط در حالی است که برخی از کامیون داران دارای کامیون های اسقاطی ، به علت اینکه اجازه خروج از حومه شهر اصفهان را ندارند و کمبود درآمد ناشی از آن ، با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه هستند و متاسفانه در این میان مسئولان هم همچنان پاسخگو نیستند .

لازم به ذکر است نمایندگی خودرو سازی مربوطه در تماس تلفنی خبرنگاری برنا حاضر به پاسخگویی در این خصوص نشد .