شهردار اصفهان با اشاره به اینکه پروژه‌های شهرداری بسیار زیاد است، گفت: برخی از این پروژه‌ها به سرعت احداث و در اختیار همشهریان قرار می‌گیرد اما پس از چندین ماه رسما افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، مهدی جمالی‌ن‍ژاد در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرداری منطقه 9 اصفهان که در قالب طرح «هر هفته با چند افتتاح» برگزار شد، به تدوین برنامه اصفهان 1400 اشاره و اظهار کرد: در طول 108 سال که اصفهان شهرداری داشته همیشه به صورت هدفمند توسعه پیدا کرده است و امروز نیز برنامه اصفهان 1400 را به عنوان برنامه میان‌مدت تقدیم شورای اسلامی شهر کرد.

وی با اشاره به ساخت پروژه گردشگری تفریحی آکواریوم افزود: این آکواریوم توسط پیمانکار خارجی و مشارکت بخش خصوصی از کشور ترکیه در حال انجام است که با سرعت مشارکت‌کننده تا پیش از عید آماده و نخستین آکواریوم کشور همراه باغ خزندگان در ایام نوروز برای بازدید عموم آماده می‌شود.

شهرداری اصفهان همچنین از احداث جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسان در اصفهان خبر داد و تصریح کرد: اصفهان نخستین شهری است که جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسان را به صورت متوازن و متعادل در تمام مناطق و محلات احداث می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه این روش جایگاه‌های سوخت‌رسان بسیار مورد استقبال سایر شهرهای کشور از جمله تهران قرار گرفته است، تصریح کرد: این پروژه در راستای گاهش آلودگی هوای اصفهان با مشارکت‌ بخش خصوصی عملیاتی و اجرایی شده است.

جمالی‌ن‍ژاد با اشاره به افتتاح پروژه‌های هفتگی شهرداری گفت: پروژه‌های شهرداری بسیار زیاد است و برخی از این پروژه‌ها همچون خیابان شهید حجازی به سرعت انجام و به بهره‌برداری عموم رسیده اما پس از چندین ماه رسما افتتاح شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در کنار پروژه‌های کالبدی به برنامه‌های نرم‌افزاری نیز توجه داریم، اضافه کرد: فردا کنفرانس برند گردشگری ملی با حضور 12 مدعو خارجی و صاحب‌نظران گردشگری برگزار می‌شود، همچنین در روز 23 و 24 ماه جاری همایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دوران پساتحریم در اصفهان برگزار خواهد شد.

شهردار اصفهان در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر نگاه شهرداری اصفهان به مناطق محروم بیان کرد: در برنامه‌های میان‌مدت اصفهان برای نقاط محروم بودجه متناظر در نظر گرفته شده، به نحوی که مناطق کم‌تر برخوردار متوازن و توزیع عادلانه خدمات پیدا کنند.

وی تاکید کرد: هر چند برخی سرانه‌ها همچون آموزش و ورزش با شهرداری ارتباطی ندارد اما شهرداری در راستای سرانه متوازن در این زمینه با سایر سازمان‌ها همکاری می‌کند.

جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه شهرداری صدها پروژه در دست افتتاح دارد که بهره‌برداری از بخشی از آنها به سال بعد موکول می‌شود، تصریح کرد: هدف از افتتاح پروژه‌ها ارتباط رو در رو و بهانه‌ای برای ارتباط با مردم مناطق و محلات و درک عمق نیاز آنها است.

وی در پایان با اشاره به اینکه به اینکه تاکنون 60 درصد از بودجه شهرداری اصفهان محقق شده است که در سطح کلان‌شهرها رقم بسیار خوبی است، اضافه کرد: وضعیت اقتصادی کشور بسیار خاص است و شهرداری سیاست مت