به گزارش برنا از اصفهان، روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان روز سه شنبه اعلام کرد: این کنفرانس با هدف معرفی و توسعه روش ها و دستاوردهای جدید درعلم اکولوژی سیمای سرزمین و ایجاد فرصتی مناسب جهت تبادل نظر میان پژوهشگران، متخصصان، دانشجویان و فعالان در عرصه­ منابع طبیعی با رویکرد سیمای سرزمین برگزار می شود.

تنوع زیستی و حفاظت در مقیاس سیمای سرزمین، تغییر کاربری اراضی، ارزیابی و مدیریت سیمای سرزمین، اقتصاد، سیاستگذاری، مسائل اجتماعی، حقوق، مشارکت های مردمی در مدیریت پایدار سیمای سرزمین و تغییرات اقلیمی و نقش آن بر ساختار و عملکرد اکوسیستم ها از جمله محورهای این رویداد علمی است.

از دیگر محورهای این کنفرانس می توان به طراحی محیط زیست و بهسازی منظر و فضای سبز متناسب با تغییرات اقلیمی، مدیریت و پایش آلودگی های زیست محیطی در مقیاس سیمای سرزمین، مدیریت اکوسیستم های نیمه طبیعی و شهری با تأکید بر اصول اکولوژی سیمای سرزمین و کاربرد فنون سنجش از دور و GIS در مدیریت و پایش سیمای سرزمین، اشاره کرد.

دبیر اجرایی کنفرانس اکولوژی سیمای سرزمین گفت: کارگاه های تخصصی در زمینه اکولوژی سیمای سرزمین با حضور اساتید برجسته از دانشگاه های معتبر دنیا، مهمترین بخش جنبی این رویداد علمی بین المللی است.

علی لطفی افزود: آخرین زمان پذیرش مقاله در این کنفرانس، 20 مردادماه سال جاری است و ثبت نام نیز تا 15 مهر ادامه دارد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال مقاله و ثبت نام در این کنفرانس می توانند به نشانی اینترنتی http://www.ialeconf-iut.ir مراجعه کنند.

نخستین کنفرانس بین المللی اکولوژی سیمای سرزمین آبان ۱۳۹۲ در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.