به گزارش برنا از اصفهان محمد فرهادی در متن این تقدیرنامه خطاب به پروفسور جعفری گفته است : از زحمات و تلاش های صادقانه جنابعالی که از مفاخر برجسته جهان در حوزه گردشگری و از پیشگامان توسعه آن در دانشگاه‌های ایران و جهان هستید و نیز تربیت نسل جدید دانشجویان متخصص و متعهد در این حوزه را برعهده داشته‌اید، تقدیر و تشکر می‌کنم.

در ادامه این پیام آمده است:  اقدام ارزشمند جنابعالی در وقف و تبدیل منزل پدر عزیزتان حضرت آیت الله سید محمد باقر شفتی از نوادگان امام موسی کاظم (ع) و از علمای جلیل القدر دیار اصفهان به بنیاد علمی و تحقیقی گردشگری ارج نهاده و از خداوند متعال توفیق روز افزون، سعادت و سلامت برای جنابعالی خواستارم.

پروفسور جعفر جعفری که دبیری نخستین کنفرانس بین‌المللی کیفیت خدمات گردشگری دراصفهان را بر عهده داشت یکی از برجسته ترین و شناخته شده ترین متخصصان حوزه گردشگری در دنیا است که آثارش در این حوزه، در بیشتر مقالات و کتابهای معتبر گردشگری به عنوان منبع مورد استفاده قرار می گیرد.

وی هم اکنون استاد مهمان نوازی و گردشگری دانشگاه ویسکانسین استاوت آمریکا است دارای مدرک دکتری انسان شناسیِ فرهنگی از دانشگاه مینسوتا آمریکا ست که در سن ۲۳ سالگی برای ادامه تحصیل به آمریکا سفر کرد و در این کشور در دانشگاه های مینسوتا و کرنل رشته های هتلداری، گردشگری و مردم شناسی را فراگرفت.

گفتنی است نخستین کنفرانس بین المللی کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی به مدت دو روز در اصفهان برگزار شد که در این کنفرانس کارشناسانی از کشورهای کرواسی، اسپانیا، آمریکا، کره جنوبی، پرتغال و چین حضور داشتند.

این کنفرانس دارای چهار کارگاه جانبی و یک پنل جامعه تخصصی گردشگری  بود و به مقالات برتر این کنفرانس دو جایزه ۲۰۰ دلاری و ۴ جایزه ۵۰۰ دلاری اهدا شد.