به گزارش برنا از اصفهان علیرضا صلواتی با بیان اینکه راه‌اندازی تراموا به دو سال زمان نیاز دارد، افزود: برای رفع خلاء سیستم حمل و نقلی در این بازه زمانی خط تندرو از زیر پل خیابان امام خمینی (ره) را به روش جدید، به‌روز، هوشمند و هدایت‌شده اجرا می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد راه‌اندازی بی آر تی میدان جمهوری تا میدان استقلال برای استفاده شهروندان مناطق دو، هشت و ۱۱ اجرایی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بیان اینکه اصفهان شهر حساسی است و برای راه‌اندازی سیستم حمل و نقلی ترن هوایی نمی‌توان این طرح را با توجه به سیمای شهری استفاده کرد، گفت: از این رو مترو و بی آر تی در اولویت است.

وی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی در اصفهان وضعیت خوبی ندارد و میانگین سنی این ناوگان ۸.۵ سال است، اظهار داشت: بیش از هشت سال است که دولت اتوبوس جدیدی نداده است و بودجه و اعتبارات نیز رو به نزول است.

صلواتی با بیان اینکه عدم همکاری دستگاه‌های خدماتی و تاسیساتی برای ما معضل آفرین شده است، اظهار داشت: امیدواریم با مدیریت واحد شهری و یا حداقل هماهنگی واحد شهری معضلات ایجاد شده از سوی دستگاه‌های خدماتی برطرف شود.

وی که معتقد است حمل و نقل عمومی برای شهرداری فقط هزینه است، اضافه کرد: در این راستا شهرداری همه توان خود را برای ارائه خدمات بهتر در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه با ادغام دو فاز بی. آر.تی حجم مسافران بالاتر رفته است، افزود: از این رو ساماندهی کاهش حجم مسافران با جدا کردن خط آزادی قائمیه در دستور کار است.