به گزارش برنا از اصفهان، اعضا کمیسیون انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان اصفهان  با رئیس اتاق اصناف مرکز استان اصفهان  دیدار کردند. در این دیدار رئیس کمیسیون خودرو انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان اصفهان اظهار کرد:  انجمن های حمایت از حقوق مصرف کننده بر اساس قانون و با هدف رفاع از حقوق مردم تشکیل شده اند.

روح الله چلونگر افزود: در زیرمجموعه این انجمن 6 کمیسیون تخصص قرار دارد که یکی از مهمترین این کمیسیونها کمیسیون خودرو به شمار می آید.

وی با بیان اینکه در قانون برای حمایت واقعی از حقوق مصرف کننده این نهاد را به عنوان یکی از اعضای کمیسیون نظارت قرار داده است، گفت:  ما بسیار امیدواریم که با همکاری نزدیک نهادهای متخصص همچون اتحادیه های صنفی، اتاق اصناف مرکز استان اصفهان و انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده به الگوی قابل قبولی در تمام زمینه ها دست یابیم.

چلونگر به استفاده از متخصصان امر خودرو در این کمیسیون اشاره و اظهار کرد:  در حال حاضر هر خانواده حداقل یک خودرو در منزل دارد  باید این کالا را به عنوان یکی از کالاهای مهم در سبد هزینه خانوار به شمار آورد.

رئیس کمیسیون خودرو انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان اصفهان با تاکید بر نگاهی کل گرا به بحث تولید، ارائه خدمات فنی و مردم در این زمینه خاطرنشان کرد: در کنار انتقادات وارده به شرکت های خودروساز نباید از اشتغالزایی و مشکلاتی که گریبانگیر ارائه کنندگان خدمات خودرویی است غافل بود.

وی تصریح کرد: برای مثال در بخش نمایندگی های خودروسازان ما شاهد اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بالای این واحدها بدون  اخذ کمترین تسهیلات دولتی هستیم.

چلونگر به فعالیت 100 نمایندگی مجاز نمایندگی  فروش و خدمات پس از فروش خودرو درشهرستان اصفهان اشاره و اظهار کرد: حداقل 15 هزار نفر به صورت مستقیم و چندین هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم در این نمایندگی ها مشغول به کار هستند.

به گفته این مقام مسئول، مشکلات مالیاتی و قیمت گذاری خدمات خودرویی به صورت عادلانه از مهمترین دغدغه نمایندگی های مجاز خودروسازان به شمار می آید.

رئیس کمیسیون خودرو انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان اصفهان با اشاره به قانون مصوب هیات دولت و واگذاری نرخ گذاری خدمات فنی خودروسازان به کمیسیونهای نظارت استان اصفهان گفت: در مدل قبلی، قیمت خدمات فنی به صورت یکسان بدون درنظر گرفتن شرایط  از پایتخت به تمامی استان ها ابلاغ می شد که ما در صدد اصلاح این امر به بهترین شکل هستیم.

وی ادامه داد: ارائه قیمتی منطقی بالطبع رضایت نمایندگی های مجاز خودروسازان و همچنین مشتریان را در پی خواهد  داشت. چلونگر با ابزار خرسندی از تغییرات مثبت و رویکرد فنی رئیس اتاق اصناف به مسائل اقتصادی خواستار همکاری نزدیک این دونهاد با یکدیگر شد.