به گزارش برنا از اصفهان، احمد شعبانی فرد که مسیر ثبت طولانی‌ترین رکورد سه‌گانه دنیا با عنوان "دریا تا دریا" و با شعار «لغو کار کودک همین امروز، بهداشت و درمان رایگان و فراگیر حق همه کودکان است» را هفته گذشته آغاز کرد در ادامه سفر خود روز سه‌شنبه وارد اصفهان شد.

این دوچرخه‌سوار گیلانی پیش از این رکورد طولانی‌ترین شنای آب‌های آزاد جهان را در دریای خزر به مسافت ۱۱۳۰ کیلومتر در مدت‌زمان ۸۰ روز به ثبت رسانده است این بار به دنبال ثبت رکورد طولانی‌ترین سه‌گانه جهان است.

وی در ادامه سفر خود به اصفهان در برنامه "سه‌شنبه‌های بدون خودرو" حاضر شد. این دوچرخه‌سوار با رکاب‌زنی و دوچرخه‌سواری در سطح شهر اصفهان، اعلام کرد که حامی اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و استفاده شهروندان از دوچرخه است، به امید روزی که دوچرخه‌ها به‌عنوان وسیله‌ای برای حمل‌ و نقل مردم مورد استفاده قرار گیرد.

احمدی شعبانی فرد در حاشیه برنامه "سه‌شنبه‌های بدون خودرو" با حضور در چهارباغ عباسی، با استقبال دوچرخه‌سواران اصفهان از میدان امام حسین (ع) تا خیابان آمادگاه را رکاب زد و به حامیان شعار "هوای اصفهان را داریم" پیوست.

مانند همه مردم اصفهان، هوای اصفهان را دارم

رکورددار سه گانه جهان در جریان این برنامه گفت: من هم مثل همه مرم اصفهان، هوای اصفهان را دارم، همچنین از همه ورزشکاران و مردم می‌خواهم که کارهای ورزشی- اجتماعی را پررنگ کنند.

احمد شعبانی فرد اظهار داشت: طولانی‌ترین رکورد سه‌گانه جهان را از استان گیلان تا جزیره کیش به مسافت 2 هزار و 200 کیلومتر با شعار «لغو کار کودک همین امروز، بهداشت و درمان رایگان و فراگیر حق همه کودکان است» آغاز کردم.

وی با اشاره به اینکه ورزش سه‌گانه متشکل از دوچرخه سواری، شنا و دوومیدانی است، افزود: دوچرخه سواری را از استان گیلان (بندر انزلی) آغاز کردم و تا استان هرمزگان این مسافت را با دوچرخه رکاب می‌زنم.

این ورزشکار رشته سه‌گانه تصریح کرد: همچنین از هرمزگان تا جزیره کیش را شنا می‌کنم و دور جزیره کیش را با دو طی خواهم کرد.

وی ادامه داد: در طول سفرم همه استان‌‌ها به من لطف داشتند و اکنون که به استان اصفهان رسیدم با مراسم و استقبال گرم و صمیمانه مردم اصفهان روبه رو شدم.

شعبانی فرد درباره پویش "سه شنبه‌های بدون خودرو" و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه، اظهار داشت: من آغاز کارم را همان روز سه‌شنبه از بندر انزلی انتخاب کردم، براین اساس با هدف ترویج دوچرخه سواری و هوای پاک این کار را انجام می‌دهم که خوشبختانه سه شنبه دومین هفته از حرکتم به اصفهان رسیدم و قصد داشتم این فرهنگ را به مردم نشان بدهم.

وی در جواب این سئوال که دوچرخه سواری و قدم زدن در چهارباغ اصفهان چه حسی به شما می‌دهد؟ خاطرنشان کرد: اول از همه باید بگویم افتخار بزرگی است که در شهر تاریخی اصفهان با دوچرخه رکاب می‌زنم، از این رو باید فرهنگ سازی شود که مردم حداقل یک روز از هفته از خودروی شخصی استفاده نکنند.

این ورزشکار رشته سه‌گانه با بیان اینکه مردم هر استان وظیفه دارند هوای شهر خود را داشته باشند، ادامه داد: اگر هوای استان‌ها پاک باشد، بسیاری از مخارج برای بیماری‌های ناشی از هوای آلوده کم می‌شود، براین اساس باید حمایت مردم را به صورت فیزیکی شاهد باشیم.

گفتنی است، در جریان حضور احمد شعبانی‌فرد در طرح "سه‌شنبه‌های بدون خودرو" در اصفهان، حمایل شهروند افتخاری اصفهان از طرف مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان به این ورزشکار دوست‌دار محیط زیست اهدا شد.