به گزارش برنا از اصفهان، در این رقابت ها که روز جمعه در منطقه گردشگری واحه در بخش ' بن رود ' شهر ' ورزنه ' در 110 کیلومتری شرق اصفهان برگزار شد، ' کامبیز آسور ' از هرمزگان با شتر پنج ساله با نام ' آبشورکی' قهرمان شد.

همچنین ' اسحاق باصری ' از سیستان و بلوچستان با شتر پنج ساله با نام ' بازیگر ' عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد و ' شیر محمد رشیدی ' از کرمان با شتر ١١ ساله با نام ' شیدا ' عنوان سوم را به دست آورد.

در این رویداد ورزشی که به همت هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی استان اصفهان برگزار شد، ٣٥ شترسوار از استان های اصفهان، قم، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان حضور داشتند.

مسابقات شترسواری قهرمانی کشور به مسافت 3.5 کیلومتر برگزار شد و به نفر اول تا ششم این رقابت ها علاوه بر جام و نشان قهرمانی، جایزه نقدی نیز اهدا شد.

در این رویداد فرهنگی ورزشی به نفر آخر نیز که جوانترین شرکت کننده بود، جایزه اهدا شد.

بیش از سه هزار نفر با حضور در محل برگزاری، این مسابقات را تماشا کردند.

جمع زیادی از بانوان شهر ورزنه با چادر سفید که نماد و پوشش اصلی بانوان این شهر است با حضور در منطقه گردشگری واحه بخش ' بُن رود ' این رقابت ها را مشاهده کردند.

هنرنمایی مجتبی کریم زاده قهرمان موتور کراس آسیا و اجرای موسیقی محلی به مناسبت اعیاد شعبانیه از دیگر برنامه های این مسابقات بود.