به گزارش برنا از اصفهان، یازدهمین جلسه ستاد سن استان با حضور رئیس سازمان، تعدادی از مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی، کارشناسان و متخصصان برگزار شد.

در این جلسه آقای مهندس محسن کریمیان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اقدامات موثر شکل گرفته در بخش مبارزه با سن در سطح استان اظهار کرد: خوشبختانه تمهیدات سازمان جهاد کشاورزی برای مبارزه با سن به خوبی جواب داده و هیچ گونه مشکلی از این لحاظ در سطح استان وجود ندارد و مبارزه با سن در استان با موفقیت انجام شده است.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق نیاز به مشارکت بیشتر کشاورزان با جهاد کشاورزی برای مبارزه با سن احساس می‌شود، ادامه داد: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا هیچ گونه کمبودی در منابع و تجهیزات لازم برای مبارزه با سن در هیچ کجای استان وجود نداشته باشد و خوشبختانه مساعدت‌های خوبی نیز در مباحث تامین اعتباری این بخش توسط دستگاه‌های مربوطه استان شکل گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تشکر از تمامی عوامل اجرایی مبارزه با سن در سطح استان عنوان کرد: نیاز است تحقیقات بیشتری بر روی آفت سن انجام شود تا روش‌های دیگری جهت جلوگیری از فعالیت این آفت مورد استفاده قرار گیرند و تنها در این راه به مبارزه با استفاده از سم اکتفا نکنیم.

در ادامه این نشست آقای مهندس گودرز صادقی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان نیز اظهار کرد: هیچ سالی تخصیص بودجه مبارزه با آفات به کمتر از 70 درصد نرسیده و این نشان از جدیت و اهمیت مبارزه با آفات با وجود تمامی محدودیت‌های بودجه‌ای سازمان است.

وی با بیان برخی مشکلات این بخش همچون محدودیت‌های خودرویی عنوان کرد: تلاش ما بر این است که با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای بتوانیم به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ گونه وقفه‌ای به حمایت از فعالیت‌های مختلف سازمان بپردازیم.

در ادامه نیز آقای مهندس حسنعلی رحیمی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اقدامات گستره شکل گرفته در راستای مبارزه با سن در سطح استان اظهار کرد: در سال جاری تا این لحظه در 78326 هکتار از اراضی استان مبارزه با سن شکل گرفته است، این در حالی است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته در حدود 60 هزار هکتار بود. وی ادامه داد: بیشترین سطح مبارزه تا این لحظه متعلق به شهرستان اصفهان با 35 هزار هکتار بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در سال جاری در بیش از 95 هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان مبارزه با سن انجام گیرد، عنوان کرد: با تلاش جهادی تمامی کارشناسان و عوامل شبکه مراقبت استان، شاهد افزایش قابل توجه سطوح مبارزه با سن در استان هستیم، البته در مواردی با کمبود امکانات در برخی مناطق روبرو هستیم اما این نواقص نیز نتوانسته مانع فعالیت کارشناسان در مبارزه با سن گردد.

در ادامه این جلسه، مدیران شهرستانی و کارشناسان شبکه مراقبت به اعلام برنامه‌ها و فعالیت‌های شکل گرفته و پیشنهادات خود در این بخش پرداختند.