به گزارش برنا از اصفهان، دکتر قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در پیامی، درگذشت دکتر محمدباقر کتابی، از استادان برجسته دانشگاه اصفهان، قرآن شناس و مفسر بزرگ نهج البلاغه را تسلیت گفت.

▪️متن این پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

 

▪️ در کمال تأسف و تألم، شهر اصفهان و عرصه قرآن شناسی، قرآن پژوهی، عرفان، فلسفه و تفسیر، یکی از بزرگمردان و چهره های مبرز خود را از دست داد.

▪️ دکتر سید محمدباقر کتابی، عالم ربانی و شایگانی که سال ها در حوزه حکمت و عرفان، قرآن پژوهی، شرح و تفسیر نهج البلاغه، به کسب حکمت و معرفت پرداخت و به یکی از مفاخر والا مقام این عرصه تبدیل شد.

▪️ بزرگ مردی که کلام و جانش همواره به نفحات مفاخر ادبی ایران آراسته بود و از گنج بی پایان کلام وحی و گوهر بی بدیل نهج البلاغه وام می گرفت تا مصاحبت، آثار و تدریس اش به عمق جان شاگردان و علاقمندان بنشیند و امروز آنان را در فراق پدر معنوی خود به سوگ بنشاند.

▪️ این عالم شایسته، خود دانش و اخلاق عملی را در محضر عالمان و چهره هایی چون آیت الله طالقانی و حاج آقا رحیم ارباب، کسب کرده بود و پیرو راستین آموزه های ایشان بود.

▪️ اینجانب فقدان این خادم راستین قرآن کریم را به خانواده، شاگردان، دانشگاهیان و دوستداران ایشان تسلیت گفته و از خداوند متعال، رحمت واسعه و ارتزاق ایشان از سفره معنویت عالم باقی را خواستارم.

دکتر قدرت الله نوروزی

شهردار اصفهان