به گزارش خبرگزاری برنا - استان اصفهان ، سردار "مهدی معصوم بیگی" در حاشیه همایش تجلیل از خادمان و همیاران قرآنی ضمن آرزو و طلب عاقبت‌به‌خیری برای کلیه کارکنان نیروی انتظامی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماهی پرفضیلت و با برکت است و ان‌شاءالله همه کارکنان حداکثر نصیب و بهره را از این ماه ببرند.

وی تصریح کرد: مأموران نیروی انتظامی به گفته مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مجاهد فی سبیل الله هستند و از این ماه بهره می‌گیرند تا در طول سال، مأموریت خطیر خود را انجام دهند.

این مقام ارشد انتظامی متذکر شد: نمی‌توان مجاهد فی سبیل الله شد مگر اینکه متمسک و متوسل به قرآن و اهل‌بیت (ع) شویم.

وی ادامه داد: قرآن کریم و معنویت دو موضوع اصلی ماه مبارک رمضان هستند و در این ماه که بهار قرآن است، قرائت قرآن بسیار خوب است و باید اهتمام بر عمل به قرآن داشت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تأکید کرد: اهتمام و عمل به قرآن، موضوعی است که باید در زندگی انسان جاری و ساری شود اگر این اتفاق افتاد و در حیات ما جاری شد، می‌توانیم بگوییم که از رستگارانیم.

این مقام ارشد انتظامی همچنین یادآور شد: قرآن حبل‌المتین، عروه الوثقی و ریسمان محکمی از آسمان به زمین است که یک‌طرف آن در دست حضرت حق است و طرف دیگر آن به سمت زمین و در اختیار بندگان با اخلاص قرار می‌گیرد.

وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: علاوه بر قرآن، ائمه اطهار (ع) نیز حبل‌المتین هستند و برای رسیدن به خدا باید به آن اقتدا کرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تأکید کرد: ذات مأموریت نیروی انتظامی در مقابله با گناهان، بدی‌ها و پلشتی‌هاست و موضوعات فریبنده و چرب و شیرین دنیوی در مسیر انجام مأموریت وجود دارد که باید با توسل و توکل از آن عبور کرد.

وی افزود: سیم‌خاردار و مین‌ در مسیر نیروی انتظامی زیاد است اگر چراغ راهی برای ما وجود نداشته باشد در راه می‌مانیم؛ این چراغ، قرآن، توسل به آن و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

سردار معصوم بیگی در خاتمه با تشکر از عقیدتی سیاسی استان اصفهان، تاکید کرد: این ماه بسیار حساس، تأثیرگذار و تعیین‌کننده است و در این ماه گناهان کم می‌شود و معنویت افزایش پیدا می‌کند