به گزارش خبرگزاری برنا - استان اصفهان ،نوید مسائلی، مدیر عامل موسسه مردم نهاد طلوع مهرودوستی گفت : برای اولین بار ویژه برنامه ای بزرگ به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودک در تاریخ  22 خرداد (12 ژوئن) سال 97  در اصفهان توسط موسسه مردم نهاد طلوع مهرودوستی برگزار شد.

مسائلی گفت : این ویژه برنامه با حضور بیش از 350 کودک کار و مشارکت 200 جوان فعال اجتماعی عضو سمن طلوع مهرودوستی به عنوان حامی کودکان کار اصفهان، همراه با برنامه های شاد و متنوعی در محل تالار هنر اصفهان برگزار گردید تا برای چند ساعت شهر اصفهان خالی از کودکان کار دستفروش نان آور شود و این کودکان بتوانند کودکی کنند.  

مسائلی در ادامه گفت : در پایان این ویژه برنامه از 40 جوان فعال در حوزه حمایت از کودکان کار و با حضور مسئولین مرتبط همچون جناب آقای ابراهیمی مدیر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، سرکار خانم فریده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان، جناب آقای  نعیمی معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان استان،

جناب آقای مهدی تکابی  رییس  هیأت تنیس روی میز استان  و مدیر مسئول خبرگزاری برنا ، جناب آقای فرشاد مستأجران معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 10 اصفهان، جناب آقای مقصودی مدیر دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در اصفهان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

مسائلی گفت : موسسه مردم نهاد طلوع مهر و دوستی با هدف ترویج فعالیت های بشردوستانه جوانان و در زمینه کمک به کودکان کار آغاز نموده است و در تلاش است تا با تکیه بر فعالیت‌های گروهی و داوطلبانه اعضای خود، در بهبود وضعیت زندگی کودکان، و در زمینه‌هایی همچون آموزش، درمان، فرهنگی، کارآفرینی و اشتغال، روانشناسی، حقوقی، اطلاع رسانی، مددکاری و … مشارکتی فعال داشته باشیم.

این سازمان مردم نهاد(سمن) بیش از 1200 نفر عضو دارد که همگی جوان هستند و در زمینه های مختلف بصورت داوطلبانه فعالیت می کند و توانسته است یک پایگاهی برای فعالیت های اجتماعی جوانان در مرکز شهر ایجاد نماید تا با حضور در برنامه های بشردوستانه، برای زندگی بهتری و خدمت رسانی، آماده شوند. ما توانسته ایم با مشارکت های مردمی، اولین مرکز توانمندسازی خانواده کودکان کار را ایجاد کنیم تا از رشد این آسیب اجتماعی جلوگیری نماییم و با بهبود وضعیت زندگی و آموزش به کودکان کار، شرایطی را ایجاد کنیم تا این کودکان کمتر آسیب ببینند.

مسائلی در پایان گفت : جامعه ما نیاز به فرهنگسازی برخورد درست با کودکان کار داردو در همین زمینه ما از مردم شهر می خواهیم تا با کودکان کار درست رفتار کنند چراکه رفتارهای اشتباه باعث می شود به این کودکان بیش از پیش آسیب وارد شود و هر روز بر تعداد این کودکان افزون گردد.