به گزارش خبرگزاری برنا- استان اصفهان، ثمین داوری اسکی‌باز اصفهانی که 10 سال است در تیم ملی اسکی روی چمن بانوان فعالیت دارد با عملکرد خوب خود در این رشته توانسته مطرح باشد و به هدف‌هایش نزدیک‌تر شود.

زمانی که ایران میزبان مسابقات جام جهانی در پیست بین‌المللی دیزین بود رتبه چهارم را کسب کرد و در فینال جام جهانی ایتالیا پنجم شد، این بانوی اسکی‌باز با حضور در رقابت‌های جام جهانی لبنان در جایگاه ششم قرار گرفت و موفق شد عنوان قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ کشور را در سال گذشته به دست بیاورد.

هم‌‌زمان در اسکی روی برف، رشته آلپاین، مربیگری می‌کند و بسیار به آن علاقه‌مند است، در تیم ملی اسکی روی چمن بانوان نیز به تازگی مسؤولیت مربیگری را عهده‌دار شده است.

به سختی کار معترض نیستم بلکه افتخار می‌کنم

ثمین داوری در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در اصفهان اظهار کرد: رقابت‌های بین‌المللی اسکی روی چمن، انتخابی تیم ملی به منظور اعزام به مسابقات فینال جام جهانی ایتالیا از 22 مرداد ماه سال جاری در پیست بین‌المللی دیزین آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه رقابت‌ها در دو بخش آقایان و بانوان انجام می‌شود، افزود: در بخش بانوان هم مربیگری می‌کنم و هم بازیکن هستم؛ در واقع در تاریخ اسکی روی چمن ایران من اولین بانوی مربی در تیم ملی بخش بانوان این رشته محسوب می‌شوم.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی اسکی روی چمن بانوان عنوان کرد: اردوهای آماده‌سازی تیم ملی کمتر از یک ماه است که آغاز شده و در این مدت ما دو اردو را در پیست فندقلو اردبیل و پیست بین‌المللی دیزین پشت سر گذاشتیم.

داوری بیان کرد: تا جایی که بتوانم و در توانم باشد به عنوان بازیکن حضور دارم؛ درست است هم مربیگری کردن و هم بازیکن بودن سختی‌های زیادی دارد چون دو برابر باید انرژی صرف شود یعنی من هم باید تمرینات خودم را انجام دهم و هم به عنوان مربی تیم را هدایت کنم؛ به خصوص کار مربیگری که واقعا مسؤولیت دارد با توجه به اینکه این رشته، رشته خطرناکی است.

وی اضافه کرد: البته این چیزی نیست که به آن معترض باشم بلکه بسیار برایم افتخار بزرگی است و سعی می‌کنم هر دو وظیفه را به نحو احسن انجام دهم؛ در حقیقت امسال این تجربه، تجربه اولم است، خیلی افتخار می‌کنم و خوشحالم که این توفیق نصیب من شده است.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی اسکی روی چمن بانوان اذعان کرد: از زحمات افتخاری رییس فدراسیون اسکی و فاطمه کیادربندسری نایب‌رییس فدراسیون در بخش بانوان قدردانی می‌کنم که از بانوان در این رشته حمایت می‌کنند.

پ/ 2