به گزارش خبرگزاری برنا- استان اصفهان، علیرضا جعفری در جلسه برنامه ریزی، پیش بینی و ارتقا سطح خدمات سفرهای تابستانی و همچنین  سفر زائرین اربعین حسینی اظهار کرد: همواره در نیمه دوم شهریورماه حجم تردد مسافران افزایش می یابد.

وی با اشاره به ضرورت آمادگی کامل ناوگان مسافربری استان اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود انتظار می رود تقاضای مردم نسبت به استفاده از حمل ونقل جاده ای بیش از پیش افزایش یابد.

جعفری با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و لزوم برنامه ریزی برای تسهیل سفر زائرین حسینی گفت:‌ آسیب شناسی اقدامات سال گذشته  ما را در بهبود کیفیت خدمات سفر به مردم یاری خواهد کرد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی استان اصفهان در ارائه خدمات به زائرین را خوب ارزیابی کرد و گفت: ناوگان حمل ونقل مسافر و تمام دستگاه های ذی ربط در امور سفر زائرین اربعین باید از امروز نسبت به رفع مشکلات و موانع  پیش رو اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: درسایه تعامل و هم افزایی می توان سطح خدمات ارائه شده به زائرین اربعین حسینی را ارتقا داد.

نظارت مستمر بر پایانه های مسافربری و ناوگان حمل ونقل عمومی استان اصفهان

رئیس اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان نیز در این جلسه با مرور بر نتایج صورتجلسات گذشته اظهار کرد:  شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز در مسیر زائرین اربعین حسینی امری ضروری وانکار ناپذیر است.

حسین بیغمیان ادامه داد: با توجه به آغاز موج دوم سفرهای تابستانه و در پیش بودن مراسم اربعین حسینی تمام دستگاه های ذی ربط باید نظارت دقیق و مستمر خود بر ناوگان حمل ونقل مسافربری را در دستور کار قرار دهند.

 وی ارائه راهکار برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت را ازرویکردهای این جلسه برشمرد و گفت:‌ ارائه بسته های آموزشی حین سفر توسط اورژانس، آمادگی کامل مجتمع های خدماتی رفاهی برای پذیرایی از میهمانان، استقرار نیروهای امدادی و پلیس در جاده ها و... از جمله اقدامات پیش بینی شده است.