محمدرضا غزنوی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در اصفهان اظهار کرد: مسابقات جام جهانی پاراگلایدر در رشته مسافت با حضور 120 شرکت‌کننده از هجدهم تا بیست‌وچهارم شهریور ماه سال جاری به میزبانی ترکیه برگزار شد.

وی افزود: فاطمه افتخاری خلبان پاراگلایدر اصفهان تنها بانوی ایرانی بوده که توانسته در مسابقات مقدماتی جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کند و تنها همین حضور وی یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود چراکه سوپرفینال‌ها و در واقع بهترین خلبان‌های دنیا در پاراگلایدر در این مسابقات شرکت داشتند.

رییس کمیته ورزش‌های هوایی استان اصفهان ادامه داد: کشورهای اروپایی که از قدرت‌های این رشته در دنیا به حساب می‌آیند در مسابقات حضور پیدا کردند؛ افتخاری با توجه به اینکه از تجهیزات پروازی و بال سطح پایین‌تری برخوردار بود توانست عملکرد موفقی داشته باشد و با طی کردن تمام مسافت‌ها به گل برسد؛ در حقیقت با کسب امتیازی قابل توجه در بخش بانوان در مکان هشتم دنیا قرار گرفته است.   

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که سوپرفینال‌ها از بال‌های فوق تخصصی و حرفه‌ای در پرواز استفاده می‌کردند و در مقابل بانوی ایرانی با امکاناتی که داشته باز هم توانسته موفق عمل کند.

غزنوی اذعان کرد: امتیازی که او کسب کرد از سه بانوی خلبان که قهرمان دنیا هستند، بالاتر بوده و این برای ما افتخار بزرگی است، بیش از هر چیز همین که توانسته در چنین عرصه‌ای حضور پیدا کند ارزشمند و بااهمیت است.

پ/ 1