به گزارش خبرگزاری برنا- استان اصفهان، سرتیپ دوم ستاد امیر محسن آذرافروز پیش از ظهر امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح استان اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدس که در مقابل گلستان شهدای شهر اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه کارکنان نیروهای مسلح استان اصفهان در رژه امروز بخش کوچکی از توان نظامی خود را به نمایش می‌گذارند اظهار کرد: تلاقی عاشورای حسینی و هفته دفاع مقدس گواه این جمله است که با پیروی از شعار «هیهات من الذله» هیچ مسیری روشن‌تر از راه امام حسین(ع) برای مبارزه با ظلم و استکبار نیست.

وی افزود: دوران دفاع مقدس تداعی کننده تاریخ کشوری است که مردم آن با دست خالی و با تکیه بر مردم ولایت‌مدار و مدافع دین و وطن به دنیا نشان داد که آزادی و سربلندی در گرو ایستادگی است.  

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ایستادگی رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس، ضمن ارتقای معنویت و اعتماد به نفس، بستری برای پیشرفت و توسعه کشور در زمینه دفاعی و نظامی، علمی و عمرانی و بر اساس دستاوردهای و آموزه‌های دفاع مقدس را فراهم  آورد که ثمره آن ساخت انواع تجهیزات پیشرفته همچون تانک، موشک و جنگده‌های نوین به دست جوانان این مرز بوم و تحقق شعار «ما می‌توانیم» و اینک «ما توانستیم» است.

آذر افروز با بیان اینکه امروز دشمن دوباره در تلاش است که با ابزار تهدید و تحریم، پیشرفت مقتدرانه نظام اسلامی را سد کند، عنوان کرد: بازگشت به روحیه همبستگی و اتحاد و تلاش برای خودکفایی هر چه بیشتر کشور می‌تواند ما را از این دوران به سلامت عبور دهد.

وی تصریح کرد: دشمن بداند که روحیه عاشورایی ملت ایران اجازه تحمیل اراده و خواسته‌های باطل او را نخواهد داد و ارتش، سپاه و بسیج با تأسی از شهیدان گلگون کفن در شرایط فعلی کشور، آماده جانبازی در راه دفاع آرمان‌های امام راحل و تحقق فرمایشات فرمانده کل قوا هستند.