به گزارش خبرگزاری برنا- استان اصفهان، علی اکبر کمالی صبح امروز در آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس استان اصفهان، زنگ مقاومت به مناسبت هفته دفاع مقدس و مراسم آغاز فعالیت ستاد مهر شهر اصفهان اظهار کرد: امروز همزمان با 5 هزار واحد آموزشی در استان اصفهان زنگ بازگشایی مدارس را خواهیم نواخت که تقارن زیبایی با آغاز هفته دفاع مقدس و عزای اباعبدالله پیدا کرده است.

وی افزود: برای 57 هزار شاغل آرزوی بهبودی دارم؛ امیرالمومنین(ع) انسان‌ها را در سه دسته گروه دسته‌بندی کرده و یک گروه عالم ربانی است ولی هر کسی هم در این دسته قرار نمی‌گیرد و امروز تعداد زیادی دکتر و مهندس داریم ولی چقدر این افراد در روح جامعه اثرگذار هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: گروه دوم افرادی هستند که به دنبال علم‌آموزی هستند و گروه سوم افراد دون پایه‌ای هستند که با یک باد مسیرشان را تغییر می‌دهند و ثباتی ندارند و این گروه مسیر خود را با علم روشن نمی‌کنند.

وی ادامه داد: این همه شور و هیاهو که امروز داریم به دلیل این است که مسیری را انتخاب کرده‌ایم تا با علم مسیر خود را روشن کنند؛ امیر المومنین(ع) صراحتا می‌فرماید که علم بهتر از ثروت است و علم حافظ انسان است ولی انسان باید محافظ ثروت باشد.

کمالی عنوان کرد: بهترین ارثی که پدران و مادران برای فرزندان خود می‌گذارند، مال نیست بلکه علم است؛ ثروت با استفاده کردن کاهش می‌یابد ولی با استفاده افزایش پیدا می‌کند.