به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان،  محسن مهرعلیزاده در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار کرد: سال گذشته ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رفع موانع تولید در استان در نظر گرفته شد که این میزان در سال جاری به ۲۶ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: این میزان اعتبار به نسبت توان بانک ها با ضریب ۳۰ درصد اضافه توزیع می گردد، تا بانک ها بتوانند در اجرای مصوباتی که کارگروه ذی ربط ابلاغ می کند تسهیلات را در اسرع وقت در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه سال گذشته استان اصفهان رتبه اول را در تامین و توزیع این اعتبارات به خود اختصاص داد، گفت: تلاش می کنیم امسال نیز جایگاه خوبی را کسب نماییم و امیدواریم که در کوتاه ترین زمان ممکن پرونده های موجود در بانک ها تامین اعتبار گردد.

 مهرعلیزاده در ادامه به محدودیت اختیارات بانک ها اشاره کرد و افزود: بانک ها در ماه های اخیر شجاعانه تر از گذشته کار کرده اند و در رفع موانع تولید و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی همکاری خوبی داشته اند ولی به طور معمول بانک ها در سطح ملی اختیارت استان ها را محدود گذاشته اند که باید برخی از این محدودیت ها رفع شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اختیارات کارگروه رفع موانع تولید، تلاش می شود برخی محدودیت ها را به صورت قانونی برطرف نماییم، افزود: با این وجود همواره باید از مدیران ملی اختیارات بیشتر مطالبه شود تا بانک های استان با دست باز به رفع مشکلات تولید استان بپردازند.

استاندار اصفهان با اشاره به مشکلات کاهش سرمایه در گردش گروه صنعتی انتخاب، ادامه داد: این شرکت به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه با مشکل سرمایه در گردش مواجه بود و طی صحبت های مفصلی که در این جلسه با بانک ها صورت گرفت، مصوب شد برای تقویت تولید در استان و حفظ اشتغال کمک های در اختیار این واحد قرار گیرد تا برخی مشکلات آن مرتفع شود.

مهرعلیزاده ادامه داد: البته مشکلات این شرکت پیش از این در کارگروه رفع موانع کشوری مطرح شده بود و استان در این مساله تاکید ویژه ای دارد تا مشکلات این شرکت حل و فصل شود.