به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، از المپیک بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا یک روز دیگر هم گذشت و مردم شاد شدند چون خبرهای خوش موفقیت ملی‌پوشان کشور هر لحظه انسان را به شوق می‌آورد تا نظاره‌گر زیبایی یک حس باشد، حسی که از غرور ملی برمی‌انگیزد و به ایران و ایرانی بودن افتخار می‌کند.       

استان اصفهان نیز دیروز شاهد مدال‌آوری یک بانوی قهرمان از این دیار در رقابت‌ها بود، هاجر صفرزاده بانوی دونده کم‌بینا در اولین تجربه توانست نشان نقره ماده 200 متر سرعت را به خود اختصاص دهد.

این ملی‌پوش که 2 مدال طلای مسابقات جهانی سوییس را در رده سنی نوجوانان، 3 مدال طلای مسابقات پاراآسیایی نوجوانان و 2 مدال برنز رقابت‌های بین‌المللی فزاع را در کارنامه افتخاراتش دارد با نتیجه‌گیری خوب خود در اولین مسابقه‌ همه را امیدوار کرد.

صفرزاده که هم‌اکنون در جاکارتا حضور دارد و خودش را برای مسابقات آتی آماده می‌کند در گفت‌وگویی هر چند کوتاه از حال و هوای رقابت‌ها می‌گوید.

با اختلاف چند صدم ثانیه نقره گرفتم           

هاجر صفرزاده در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در اصفهان اظهار کرد: برای اولین بار است که در المپیک بازی‌های پاراآسیایی حضور پیدا می‌کنم، قبلا هم شرکت می‌کردم اما در مسابقات پاراآسیایی که در بخش نوجوانان برگزار می‌شد، در کل بازی‌های پاراآسیایی که در رده بزرگسالان انجام می‌گیرد این اولین دوره است که من در آن حضور دارم.

وی افزود: دیروز اولین مسابقه‌ام را در ماده 200 متر سرعت انجام دادم که با اختلاف چند صدم ثانیه به مدال نقره رسیدم، در کل مسابقات از 16 مهر ماه سال جاری آغاز شده و من در دومین روز موفق به کسب مدال شدم؛ فردا در ماده 100 متر سرعت و دو روز دیگر در ماده 400 متر سرعت با حریفان به رقابت می‌پردازم.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی دوومیدانی بانوان نابینا و کم‌بینا اضافه کرد: در واقع فردا صبح در مقدماتی ماده 100 متر سرعت مسابقه می‌دهم که امیدوارم صعود کنم و به فینال راه پیدا کنم، بعدازظهر نیز مرحله فینال برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: 19 مهر ماه سال جاری، صبح مسابقه مقدماتی 400 متر سرعت را داریم و بعدازظهر همان روز مرحله فینال این ماده انجام می‌شود.

صفرزاده با اشاره به اینکه رده سنی‌اش جوانان است، تصریح کرد: سطح مسابقات خیلی بالا است چون رقابت‌ها، رقابت‌های آسیایی است و بزرگترین رویداد ورزشی در آسیا محسوب می‌شود، رقبایم جزو رده سنی بزرگسال بودند و کسی که توانست مدال طلا را بگیرد 13 سال از من بزرگتر بود؛ من باید با بزرگسالان رقابت کنم و رده‌بندی سنی مطرح نیست؛ در حقیقت تا به حال در مسابقات آسیایی با این رده سنی رقابت نکرده بودم و این برای اولین بار است که در رقابت‌های آسیایی با این دونده‌ها مسابقه می‌دهم.

وی در ادامه بیان کرد: در مسابقه امروز حریفان، حریفان سرسختی بودند، به طور کلی تیم دوومیدانی بانوان نابینا و کم‌بینا هیچ‌وقت دونده سرعت نداشته و من اولین دونده این ماده در تیم دوومیدانی هستم؛ امیدوارم بتوانم نتایج خوبی در ماده‌های دیگر به دست بیاورم.

این ملی‌پوش خاطرنشان کرد: در مورد مدال‌آوری‌ام در ماده‌های دیگر باید بگویم بستگی به تلاشم دارد امیدوارم با تلاش زیاد بتوانم رنگ مدالم را تغییر بدهم و مدال‌های خوشرنگ‌تری را کسب کنم.