علیرضا مختاری همامی در گفت و گو با خبرگزاری برنا در اصفهان، درباره مسابقات پرتاب وزنه پاراالمپیک اظهار کرد:  پس از آنکه نتوانستم مدال طلا  یا مدال نقره را کسب کنم دو ساعت بیشتر  استراحت نکردم و خوابم نمی‌برد، با بدنی خسته برای مسابقه به استادیوم رفتم و با دعاهای مردم  و  دعاهای پدر و مادرم موفق شدم.
وی با اشاره به شکستن رکورد آسیا افزود: سطح مسابقات بسیار خوب بود و من خودم را برای یک نبرد بسیار سخت آماده کرده بودم که خوشبختانه توانستم دیسک ۸.۷۳ را که در این مسابقه یک سانت بالاتر از رکورد جهانی پارا المپیک که توسط یک مکزیکی که حدود ۱۰ یا ۱۵ سال پیش زده شده بود پرتاب کردم .
قهرمان پرتاب وزنه مسابقات پاراآسیایی جاکارتا 2018 گفت: در حال حاضر یک ورزشکار برزیلی نیز به این کلاس آمده  و هنوز این رکورد قطعی نیست، اما من رکورد بسیار خوبی ثبت کردم و امیدوارم که این مدال مبارک مردم ایران باشد.
مختاری همامی ادامه داد:  من از توابع شهرستان زرین‌شهر و روستاهای باغبهادران هستم، این منطقه به لحاظ تجهیزات پزشکی و آمبولانس مشکل دارد، من این دو مدال را به  وزیر بهداشت تقدیم می‌کنم، امیدوارم دو آمبولانس و یک پایگاه اورژانس به این منطقه اهدا کنند تا باعث شادی روح پدر و مادرم باشد.
 
ق/ 1