به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، محمود حجتی ظهر امروز در مراسم افتتاح گلخانه‌های شهرک گلخانه‌ای شهرستان خمینی‌شهر اظهار کرد: ظرفیت اصفهان در ارتباط گلخانه بیش‌تر از این بوده و با محدودیت جدی آب که فشار زیادی را متحمل این استان است و در حوزه زاینده‌رود با کم‌آبی قابل‌توجهی روبرو هستیم.

وی افزود: اراضی این منطقه توسط زاینده‌رود مشروب و سیراب می‌شد و اکنون به دلایل مختلفی که بخش عمده‌ای ارضی و بخشی سماوی بوده، گرفتاری‌هایی را به وجود آورده است، در این استان توانمندی خیلی خوبی وجود دارد که مدیر و متخصص بوده اما با محدودیت آب روبرو هستند و باید به موضوع گلخانه‌ها در استان اصفهان توجه ویژه‌ای داشت.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در بحث آب بسیار خوش‌بین هستم و به این خوش‌بینی نیز متهم شده‌ام، اظهار کرد: حجم محدودی آب توسط مسؤولان استان اصفهان رهاسازی شد که باعث حفظ و حیات درختان باغات گردید و شاید فقط شاهد محصول خوبی نبوده‌ایم.

وی تصریح کرد: شورای آب استان باید به سمتی رود که با توجه به ارزش‌افزوده موجود و بهره‌وری که در ارتباط با محصولات گلخانه‌ای و مصرف آب است مدیریت شود و به توسعه بخش گلخانه‌ای بپردازیم.

حجتی با اشاره به اینکه اگر آبی در منطقه اصفهان داریم به سمت گلخانه‌ها حرکت کند، ادامه داد: استان اصفهان باید بیش از این تلاش کرده و با توجه به شرایط موجود در گسترش گلخانه‌ها پیش رو شود، بازارهای داخلی و بازارهای خارجی داریم که می‌تواند محصول غیرفصل را به متقاضیان عرضه کند که درآمد خوبی دارد.

وی با بیان لجستیک محصولات کشاورزی، خاطرنشان کرد: پردازشگری، بسته‌بندی، بازاریابی و ارائه به بازارهای هدف از جمله اقداماتی است که برای پیشرفت بخش کشاورزی باید تدبیر داشته باشیم که یکی از نارسایی‌ها و گلوگاه‌های بخش کشاورزی در رساندن محصول خوب و قابل‌قبول به بازارهای داخل و خارجی است و استان اصفهان با دنبال کردن این لجستیک می‌تواند اشتغال‌زایی، ایجاد ارزش‌افزوده، درآمدزایی برای منطقه و رونق کسب و کار به وجود آورد.

وزیر جهاد کشاورزی اذعان کرد: باید راهکاری برای امیدواری کسانی که در بخش گلخانه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند ایجاد کرد و با مکانیزم قانونی باید به کمک دستگاه‌های دولتی مشکلات این قشر را حل کنیم.

وی با اشاره به تولید بذر در پایان گفت: امروزه بذرهایی همچون بذر سیفی و سبزیجات از خارج وارد کشور می‌شود که باید قطعاً در تولید بذر هیبریدی در داخل کشور قدم‌هایی برداریم.