فرزاد کوهیان در گفت و گو با خبرگزاری برنا در اصفهان درباره آخرین وضعیت تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان اظهار کرد: به دلیل اینکه تیم بسکتبال ذوب‌آهن به دلیل اینکه دیرتر از سایر تیم‌های حاضر در لیگ‌برتر بسکتبال تشکیل شد، ناهماهنگی‌هایی صورت گرفت. جمع‌آوری و به کارگیری بازیکنان دیر انجام شد و الان هم تیم هماهنگی کاملی ندارد اما ما در تلاش هستیم هماهنگی نسبی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به زمانی که در اختیار بود بیشتر بازیکنانی بومی و کسانی که شایستگی داشتند، جمع شدند اما هنوز به آمادگی کامل نرسیده و از بقیه تیم‌ها عقب‌تر هستیم.

سرمربی تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان افزود: تمرینات تیم هشت روز پیش از شروع فصل آغاز شد و هر روز در حال تمرین هستیم همچنین در وقفه ای که در لیگ ایجاد می‌شود زمان برای تمرین در اختیار داریم.

کوهیان افزود: بعضی از تیم‌ها که چندین سال است که در لیگ حضور و پیش زمینه دارند و هم بازیکنان سال‌های قبل خود و زمان وبودجه‌های بسیار خوبی را در اختیار دارند توانستند شرایط بسیار خوبی را برای تیم‌های خود فراهم کنند. بعضی  از تیم‌های حاضر در لیگ سطح متوسطی دارند همچنین دو تیم نظامی در لیگ‌برتر بسکتبال وجود دارد که آن‌ها هم از سربازان استفاده می‌کنند و به لحاظ به کارگیری بازیکن دستشان باز است.

وی با اشاره به حضور نه تیم در لیگ‌برتر بیان کرد: جدول نه تیمی است و با توجه به چیدمان صورت گرفته یک هفته به هر تیمی استراحت می خورد.

سرمربی تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان در پایان با اشاره به جذب بازیکنانی که در گذشته نیز سابقه حضور در این تیم را داشتند، خاطرنشان کرد: بازیکنانی که آزاد بودند و قرارداد نداشتند مثل ایمان زندی، فرهاد صبوری، عماد سلمانی که سوابق حضور در تیم ذوب‌آهن را دارند و در گذشته نیز در این تیم فعالیت می‌کردند، جذب شدند. همچنین تعدادی بازیکن از رده های پایین ذوب‌آهن جذب رده بزرگسالان شد.

ق/ 2