مجتبی توتونی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در اصفهان با اشاره به شرایط تیم سپاهان اظهار کرد: وضعیت تیم سپاهان باثبات است و نتایج خوب، روند رو به رشد هم در لیگ و هم در جام حذفی نشان از شرایط خوب این تیم است ولی این توقف در بازی ها ممکن است تبعاتی برای سپاهان داشته باشد.

وی افزود: کادر فنی سپاهان بایستی برای این وقفه های پیش آمده برای تیمش تمهیداتی را اتخاذ کند تا تیم دچار مشکل نشود.

این کارشناس فوتبال  در خصوص تیم ذوب آهن و شرایط حال حاضر این تیم اظهار کرد: آن طور که فکر می کردیم شرایط خوبی برای ذوب آهن اتفاق نیفتاد در واقع  تیم دچار مشکلاتی شده که برآیند آن نتایجی است که  بدست آورده است.

توتونی با اشاره به تفاوت سپاهان این فصل با سپاهان فصل های قبل عنوان داشت: اتفاقی که سه سال پیش برای سپاهان افتاد این گونه بود که  در آن زمان از من پرسیدند که سپاهان با ویسی موفق خواهد بود یا خیر که معتقد بودم ویسی اتفاقاتی که برایش در استقلال خوزستان افتاد همراه با سپاهان نمی افتد، چون که سپاهان یکی از بزرگترین تیم های ایران است و غالبا تیم های بزرگ مربی های بزرگ هم می خواهند و اینکه ویسی با استقلال قهرمان شد یک اتفاق بود و تیم سپاهان تیم بزرگی است و کار کردن در این دو تیم یک مقوله  متفاوت هست و احتمال موفقیت ویسی را خیلی ضعیف می دانستم.

وی ادامه داد: امسال سپاهان  به روند قبلی خودش که قدرتمند بود برگشت به هر حال مربی سرشناسی را آوردند، همچنین بازیکنان نسبتا خوبی را به ترکیبش اضافه کرده است و چند هفته گذشته  نتایج خوبی گرفته در واقع این تیم به یک ثبات تیمی خوب رسیده و این تفاوت سپاهان این فصل با سپاهان گذشته است.

این کارشناس فوتبال در خصوص تیم ذوب آهن اذعان کرد: ذوب آهن نکته مثبتی  دارد اینکه شاکله تیمش نسبت به آن چه که دو سه سال گذشته داشته تغییر آن چنانی نکرده است و تنها تغییری که در تیمش اتفاق افتاده در کادر فنی این تیم بوده است و همچنین یک مهاجم خوبی داشتند که تمرکز این تیم دستشان بود و به موفقیت هم رسیدند.

توتونی تصریح کرد: امسال ذوبی ها آن مهاجم را از دست داده اند و ترکیب کادر فنی  این تیم تغییر پیدا کرده است و حقیقتا کادر فنی تیم ذوب آهن را  آن قدر قوی نمی دانم چون نمازی زاده  بعد از سال ها به ایران آمده و فوتبال ایران را به خوبی نمی شناسد و  در کادر فنی ایشان افراد قوی و بزرگ دیده نمی شوند که در مواقع ضرورت به کمک سرمربی این تیم بیایند.

وی در خصوص احتمال قهرمان شدن تیم سپاهان در لیگ برتر یادآور شد: پیش بینی کردن کار درستی نیست  ولی می توانم بگویم سپاهان جز سه مدعی اصلی قهرمانی است این که بگوییم سپاهان قهرمان می شود یا پرسپولیس یا تیم دیگری،امکان پیش بینی آن محال است چون فوتبال بستگی به لحظات خاصش دارد.

این کارشناس فوتبال در خصوص نقش استنلی در سپاهان تاکید کرد: در بدنه هر تیمی ستون فقراتی است که یک قسمت ستون فقرات راس هرم آن است و استنلی الان همان راس است که به خوبی نقشش را ایفا می کند و بقیه ارکان هم بازیکنان سپاهان هستند به خوبی دارند کارشان را انجام می دهند.

توتونی ادامه داد: اگر استنلی در مقطعی دچار چالش بشود احتمال این که سپاهان دچار مشکل شود هست به خاطر این که نوع بازی سپاهان مبتنی بر حضور استنلی است و اگر نباشد در روند تیم ممکن است اختلالی ایجاد شود.

د/ 1