به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، یازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی جهان از 24 آبان ماه به مدت 4 روز در چین تایپه برگزار می‌شود.

ملی‌پوشان پومسه کشورمان در دو گروه آقایان و بانوان از نیمه اول مهرماه تمرینات خود را برای حضور در این رویداد بزرگ در مرکز جهانی تکواندو آغاز کرد‌ه و کمتر از دو ماه فرصت در اختیار داشته‌اند.
پومسه ایران تجربه 9 دوره حضور در مسابقات جهانی را داشت و تاکنون توانسته 4 عنوان نایب قهرمانی، یک عنوان سومی، 2 عنوان چهارمی و 2 عنوان هشتمی را در کارنامه خود ثبت نماید؛ در این دوره نیز با توجه به پیشرفت و موفقیت‌هایی که طی سال‌ها کسب شده است شاید بتوان منتظر تاریخ سا‌زی نمایندگان کشورمان و تصاحب عنوان قهرمانی باشیم که البته دور از دسترس هم نیست.
محمدحسین زارعی، سیداحسان صداقت، یاسین زندی، علی عباس نژادیان، رضا نظری، آرمین اسدی، کوروش بختیار، امیررضا مهربان، محمدصادق فتوحی، محمدامین گماریان، علی سهرابی، علی سلمانی، اکبر فروزان و رحمت نظری در گروه آقایان و ساناز تقی پور، یاسمن لیموچی، پرستو زینالی، زینب طغیانی، راضیه آقایی، ریحانه عمرانی، مرجان سلحشوری، فاطمه حسام، دنیا یزدان‌جو، مرجان تاجی رستم آبادی، آتوسا فرهمند، سونا رزاقی و سیده معصومه حسینی در گروه بانوان ترکیب تیم ایران را تشکیل می‌دهند.
در این دوره با تصمیم کادرفنی مردان و زنان شاهد استفاده از جوانان در ترکیب تیم‌ها بودیم که این مهم علاوه بر تضمین بقای تیم ملی و پشتوانه سازی می‌تواند در تصاحب هرچه بیشتر مدال‌های جهانی تاثیر به سزایی داشته باشد. 
همچنین نباید به سادگی از کنار داوری‌ها که نتایج پومسه‌رو‌های کشورمان را دستخوش تغییرات می‌کند گذشت اما نسل جوان پومسه می‌توانند راه را برای قهرمانی هموارتر سازند.
تاکنون پومسه‌روهایی ایران موفق شدند 91 مدال طلا، نقره و برنز را برای کشورمان به ارمغان آورند اما هنوزهم جای خالی عنوان قهرمانی در این بخش به چشم می‌خورد و باید منتظر ماند و دید در این دوره چه نتایجی حاصل می‌شود.
پومسه‌روهای کشورمان در سال 2018 موفق شدند در رقابت‌های قهرمانی آسیا عنوان نایب قهرمانی را کسب کنند و پس از آن در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی و با وجود اینکه مسابقات پومسه برای نخستین بار در این رقابت‌ها برگزار می‌شد دو نماینده شایسته کشورمان مرجان سلحشوری و کوروش بختیار توانستند با تاریخ سازی دو مدال نقره‌ای این رقابت‌ها را کسب نمایند و حالا باید دید در آخرین رویداد پومسه در این سال چه نتیجه‌ای برای این بخش رقم می‌خورد.
هدایت تیم آقایان برعهده حسینعلی نظری به عنوان سرمربی و مهدی صمدیان تبار به عنوان مربی و در گروه بانوان فاطمه اسدپور سرمربی تیم و مهسا مردانی نیز مربی تیم می‌باشد.
ق/ 1