به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، بانوان کاراته‌کار استان اصفهان امسال در مسابقات خوب ظاهر شده‌اند چراکه توانستند مقام‌های قابل توجهی را به دست بیاورند و با کسب نتیجه در رقابت‌های برون‌مرزی برتر و در کشور مطرح باشند.

دختران نوجوان و جوانی که افتخار می‌آفرینند تا نشان دهند ایران و ایرانی همیشه سرافراز است؛ چه حضور چه سکو فرقی نمی‌کند مهم موفق بودن در بهترین زمان از عمر است که یک ورزشکار را به آینده امیدوار می‌کند.

هیأت کاراته استان اصفهان نیز با تلاش و برنامه‌ریزی سعی دارد این اشتیاق و انگیزه را افزایش دهد و زمینه را برای رشد کاراته طوری فراهم آورد که اصفهان در این رشته در کشور حرف اول را بزند؛ حامیان هم باید به فکر باشند و با حمایت از بانوان آن‌ها را به موفقیت بیشتر در این مسیر تشویق کنند.

در سوپرلیگ امسال نماینده‌ای نداریم

زهرا ساجدی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در اصفهان اظهار کرد: از شروع سال 97 تا الان هیأت استان در بخش بانوان برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده از جمله برپایی کلاس‌های آموزشی ویژه مربیان و داوران، برگزاری مسابقات استانی و اعزام بازیکنان به مسابقات مختلف کشوری که لازم است به این اقدامات اشاره شود.

وی افزود: اردیبهشت ماه امسال مسابقات انتخابی استان، رده کمربند قهوه‌ای مشکی، را به منظور اعزام بازیکنان به لیگ‌ها و رقابت‌های کشوری برگزار کردیم، حدیثه طالبی هم در همین ماه به همراه تیم ملی در مسابقات آسیایی ژاپن شرکت کرد.

نایب‌رییس بانوان هیأت کاراته استان اصفهان بیان کرد: ماه مبارک رمضان در خرداد ماه طی مراسمی از مربیان و داوران برتر استان تجلیل به عمل آمد همچنین به مناسبت این ماه مبارک مسابقات بانوی قدسیان با حضور 850 شرکت‌کننده در دو شب انجام شد که خیلی خوب مورد استقبال قرار گرفت.

وی اضافه کرد: کاتای تیمی بزرگسالان در خرداد ماه به لیگ جهانی کاراته‌وان ترکیه اعزام شد، تیم اصفهان هم با ترکیب زهره میرزاخانیان، مریم کریمی و فاطمه چیذری حضور پیدا کرد و به مقام سوم رسید.

ساجدی عنوان کرد: هفته اول لیگ کاراته‌وان کشور تیر ماه برگزار شد که کاراته‌کاهای ما موفق به کسب مقام شدند؛ از استان اصفهان یگانه شهپری مقام سوم کاتای انفرادی رده سنی جوانان و زینب میرزایی مقام سوم کاتای انفرادی رده نوجوانان را به دست آوردند، آرزو سلجوقی در بخش کومیته به مقام سوم رسید؛ کاتای تیمی‌مان هم با ترکیب یگانه شهپری، گلناز شاه‌زیدی و ملیکا سلطانی عنوان سومی را کسب کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در همین ماه (تیر ماه) برگزاری کلاس ارتقای سطح درجه داوری را در استان داشتیم.

نایب‌رییس بانوان هیأت کاراته استان اصفهان تصریح کرد: مرداد ماه امسال اولین هفته لیگ کشوری رده‌های سنی پایه انجام شد که از استان اصفهان دو تیم شرکت کردند و در حال حاضر در گروه خودشان اول هستند؛ این ماه (مرداد ماه) شروع لیگ استان بود که با شرکت 44 تیم به میزبانی هیأت شهرستان برگزار شد و هنوز هم ادامه دارد.

وی افزود: در همین ماه مرداد مسابقات سبک شیتوریوهایاشی قهرمانی آسیا- اقیانوسیه به میزبانی مالزی انجام گرفت که بانوان کاراته‌کای اصفهانی توانستند مدال کسب کنند؛ تینا فتاحی در کاتای انفرادی مدال طلا، یکتا داوری در کومیته مدال طلا و ملیکا سلطانی در کومیته مدال برنز را به دست آوردند، کاتای تیمی نونهالان هم به مدال نقره دست یافت.

ساجدی ادامه داد: شهریور ماه مسابقات المپیاد بسیج کشور در تبریز برگزار شد که اصفهان مقام اول را کسب کرد؛ فرنوش نورصبحی مدال طلای بخش کومیته، مهشاد فلاحیان مدال نقره بخش کومیته و نازنین یوسفی مدال برنز بخش کومیته را از آن خود کردند.

وی اذعان کرد: در مهر ماه مسابقات پایان تابستانه را به مناسبت هفته تربیت‌بدنی برگزار کردیم که تقریبا 200 نفر شرکت کرده بودند و اختصاص به کاراته‌کاهایی داشت که در کلاس‌های تابستانه حضور داشتند.

نایب‌رییس بانوان هیأت کاراته استان اصفهان عنوان کرد: مرحله دوم لیگ کاراته‌وان آبان ماه سال جاری در تهران انجام گرفت که از استان اصفهان یگانه شهری موفق شد مقام سوم را به دست بیاورد و کاتای تیمی‌مان هم سوم شد.

وی خاطرنشان کرد: ظرف این هشت ماه هر دو ماه یک بار کلاس‌های آموزشی را برای مربیان و داوران برگزار کردیم؛ کلاس بازآموزی داوری انجام شد، کلاس‌های عملی مربیگری، کلاس استاژ برای مربیان و کلاس دانش‌افزایی مربیان را هم داشته‌ایم.

ساجدی تأکید کرد: اصفهان نیروهای خوبی را در این رشته دارد که اگر حمایت شوند می‌توانند خیلی بهتر از این‌ها در کشور و مسابقات برون‌مرزی بدرخشند به عنوان مثال سال گذشته در رقابت‌های سوپرلیگ تیم ما مقام دوم کشور را کسب کرد اما امسال چون مورد حمایت قرار نگرفت ما نماینده‌ای در این مسابقات نداریم در حالی که بازیکنان خوبمان برای تیم‌های شهرهای دیگر مانند تهران و شمال در سوپرلیگ بازی می‌کنند؛ در حال حاضر تنها در لیگ پایه دو تیم از استان شرکت دارند که آن هم به همت خانواده‌ها و مربیان امکان‌پذیر شده است.

پ/ 1