به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در یادواره شهدای نطنز اظهار کرد: مردم شهرستان نطنز 150 شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند و من اینجا وظیفه‌ دارم سلام رهبر معظم انقلاب را به خانواده‌های معظم شهدا ابلاغ کنم زیرا ایشان در ملاقاتی به بنده تأکید کردند وقتی در بین خانواده شهدا می‌روید سلام من را همواره ابلاغ کنید.

وی افزود: در بین مردم همه‌ جا بعضی واژه‌ها و بعضی از لغات از احترام و قداست خاصی برخوردار است، ما این واژه‌ها را دوست داریم و با آن‌ها افتخار می‌کنیم، این قداست و احترام به خاطر شخص یا عشق یا لغت نیست بلکه به خاطر معنایی است که در آن نهفته است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: بعد از انقلاب یک واژه در بین مردم پدیدار شد که این لغت از احترام خاصی برخوردار است و آن واژه شهید است، از واژه شهید از صدر اسلام در قرآن با احترام خاصی یاد شده است، واژه شهید در بین مردم باعث افتخار است و امشب هم به خاطر این شهدا جمع شدیم تا احترام آن‌ها را حفظ کنیم چراکه این‌ها بودند که اسلام را حفظ کرده‌اند.

حجت‌الاسلام شهیدی گفت: در جامعه افراد دیگری هم هستند که به آن‌ها احترام می‌گذاریم مانند دانشمندان مختلف و هر کسی که به جامعه بشریت خدمت می‌کند، اما این دانشمندان، فرهیختگان و عالمان در آرامشی به این موفقیت رسیده‌اند که با وجود شهدا ایجاد شده است، اگر شهیدان نمی‌رفتند و دفاع نمی‌کردند این آرامش به وجود نمی‌آمد.

وی ادامه داد: شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان در هشت سال دفاع مقدس کاری کردند کارستان که دنیا را پشیمان کردند، تا جایی که یک وقتی صدام می‌گفت هفته دیگر در تهران مصاحبه خواهم کرد اما بعد از 8 سال به بدبختی افتاد، این عزت امروز را مدیون خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به مردم گفت: مردم عزیز این انقلاب برای ما گران تمام‌ شده است، ما 230 هزار شهید، 165 هزار جانباز و 43 هزار آزاده در راه انقلاب داده‌ایم تا امروز در دنیا عزت داشته باشیم، پس باید حرمت خون شهیدان را حفظ کنیم و باید بکوشیم که خانواده‌های شهدا در آرامش باشند، احترام خانواده شهدا به همه ما واجب است.

حجت‌الاسلام شهیدی اذعان کرد: باید بکوشیم نسل جوان و بچه‌های دهه چهارم را که از انقلاب و جنگ خبر نداشتند با فرهنگ شهید و شهادت آشنا کنیم، حوادث را بگوییم و حکایت کنیم، فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه رواج پیدا کند.

وی با اشاره به رجزخوانی ترامپ دیوانه که گفته نخواهیم گذاشت ایران جشن 40 سالگی را بگیرد، عنوان کرد: ما امشب در اینجا جشن پیروزی 40 سالگی انقلاب را در واقع گرفته‌ایم که این پیروزی را شهدا را برایمان به ارمغان آوردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: نسل امروز ما نیازمند فرهنگ ایثار و فداکاری است، موضوعی که روی آن تأکید داریم بحث ایثار اجتماعی است، ما اکنون باید به تشریح مؤلفه‌های ایثار اجتماعی در جامعه بپردازیم تا فرهنگ ایثار در جامعه نهادینه شود، تا این فرهنگ در جامعه باشد هیچ ترسی از دشمن نداریم.