به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، منصور شیشه فروش در جلسه تفاهم‌نامه بهینه‌سازی مصرف انرژی و بهره‌گیری ازانرژی‌های خورشیدی که در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی بیشتر استفاده شود و انتظار می‌رود برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه، هر دستگاه به وظایف خود عمل نماید، تفاهم نامه به صورت کامل بررسی و نقطه نظرات به صورت مکتوب ارسال و از دستگاه‌های برتر نیز تقدیر شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: در اجرای این تفاهم نامه هر دستگاه وظیفه‌ای دارد و هر کس به اندازه خودش مسئول است هر دستگاه اجرایی باید وظایف خود را برای اجرای آن لیست کرده و ارائه دهد.

شیشه فروش با اشاره به اینکه برخی مصوبات تفاهم‌نامه قبلی اجرا نشده است، افزود: عملکرد و چالش‌های اجرایی شدن مصوبات باید بررسی شود تا مشخص شود چرا بعضی مصوبات اجرا نشده است و برای آن راهکار ارائه شود.

وی با اشاره به زلزله کرمانشاه و مناطق بازسازی شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان، گفت: با توجه به اینکه بازسازی هابا کیفیت خوبی انجام گرفته است با وجود زلزله های اخیر مشکلی برای این ساختمان ها پیش نیامده است.

شیشه فروش در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه به‌منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی مردم باید آموزش ببینند، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ها باید به گونه‌ای باشد که حداقل در یک مورد بازدهی کامل داشته باشد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان هم در این جلسه با اشاره به اهمیت زلزله خاموش در استان اصفهان، گفت: فرونشست زمین از جمله مهم ترین مسائلی است که باید به صورت جدی پیگیری شود.