به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، سعید آذری پس از پیروزی تیم فوتبال ذوب آهن مقابل الکویت کویت در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ در رابطه با اینکه در حین تماشای بازی از روی سکو حرص می‌خورد، اظهار کرد: بحث حرص و جوش نیست این کاری است که ۴۰ سال است در آن هستم، هم در بخش ورزشکار و مربی و در حال حاضر هم در زمینه مدیریت؛ هیجان روز مسابقه است که فقط با مرگ تمام می‌شود.

وی افزود: وقتی روی مجموعه‌ای تعصب داری و برای آن زحمت کشیده‌ای و می‌بینی که بازیکنانت تمام تلاششان را می‌کنند، این هیجانات عادی است، ممکن است اطرافیانم را اذیت کند ولی برای ما عادی است.

آذری افزود: خدا را شکر می‌کنم بالاخره مزد صبر و تلاشمان را گرفتیم؛ تیمی که امروز مقابلش پیروز شدیم، تیم اول کویت بود.  

مدیر عامل باشگاه ذوب آهن اضافه کرد: درست است که فوتبال کویت چند سال تحریم است اما مثل ورزش پهلوانی است که از اسب افتاده نه از اصل؛ فوتبال کویت یکی از کشورهای عربی بود که در قاره آسیا حرف برای گفتن داشت و نخستین تیمی بود که جام جهانی بازی کرد؛ علیرضا منصوریان، بازیکنان، کادر رهبری تیم و یار دوازدهم که هواداران بودند امروز در این هوای سرد به ورزشگاه آمدند و تیم ما را حمایت کردند؛ ما به این پیروزی احتیاج داشتیم که مسابقات بعدی‌مان را در فولادشهر با پیروزی پشت‌سر بگذاریم.

آذری در مورد شرایط مالی ذوب آهن خاطرنشان کرد: حضور هیئت مدیره به ورزشگاه فوق‌العاده است؛ وقتی مدیرانی که خارج از حیطه ورزش هستند وقت می‌گذارند در حیطه ورزش باید دستشان را هم بوسید.

وی ادامه داد: مشکل اساسی ما این است که هنوز درگیر بدهی‌های وحشتناک گذشته هستیم وگرنه کارخانه آن چیزی که تعهدش بوده را کامل به ما داده و حمایت زیادی از می‌کنند، این بدهی‌ها کمی ما را اذیت کرده؛ در دو ماه گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی‌هایی را پرداخت کردیم که مربوط به سال ۹۰ و ۹۱ است.

مدیر عامل باشگاه ذوب آهن افزود: فکر می‌کنم شرایط ذوب آهن رو به بهبود است؛ امشب همه ما همدل به اینجا آمده‌ایم که همه هم اثبات کردند باشگاه همدل و همفکری هستیم و فکر می‌کنم نتیجه طوری رقم خورد که دلخواه همه بود.

وی اضافه کرد: من فقط یک قول می‌دهم که با توکل به خدا و جنگیدن در زمین، تیم فوتبال می‌تواند نتیجه خوبی به دست آورد؛ اگر خوش‌بین نبودم اینجا نبودم و یک آدم شکست‌خورده به حساب می‌آمدم؛ چیزی که همه ما را با انرژی جلو می‌برد امیدی است که در دل تمام بچه‌های ذوب آهن وجود دارد؛ همکاران خوبم در باشگاه چند ماه سخت را پشت‌سر گذاشتند و از آن‌ها تشکر می‌کنم.  

مدیر عامل باشگاه ذوب آهن با بیان اینکه بعضی از مواقع باید روش مبارزه معکوس را پیش بگیریم، خاطرنشان کرد: وقتی که از حرف‌های واقعی ما ناراحت می‌شوند با زبان طنز تلخ می‌توانیم حقایق را به مردم بگوییم و از اتفاق‌هایی که می‌افتد آگاهشان کنیم.

آذری گفت: ممکن است یک تیم ۱۷ هفته اتفاقات ناگواری برایش بیفتد که دو تا از آن‌ها موجب معلولیت برای بازیکنان ذوب آهن شده، یکی از آن‌ها حبیب‌زاده است که هفته دوم برابر استقلال بود و حیدری متأسفانه خیلی ساده از کنارش رد شد، یکی دیگر هم خلعتبری که این هقته رباط پایش پاره شد و وقتی صحنه آهسته را می‌بینیم خلعتبری مفصل پایش داشت در می‌آمد.

وی افزود: اکبریان، داور بازی به این صحنه اهمیتی نداد و بعد از مسابقه به من گفت چرا ناراحتی و من گفتم به خاطر نتیجه و پنالتی که نگرفتی نیست بلکه به خاطر سلامتی بازیکن ما است. خلعتبری اگر امروز در زمین بود ممکن بود ما اینقدر تحت فشار قرار نگیریم؛ این شیوه‌ای است که در نگارش ادبیات ما وجود دارد و طنز تلخی است که امیدوارم بخوانند و آویزه گوششان کنند.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اظهار کرد: باید بگویم سعید آذری برای همه چی آماده است؛ من توبیخ و جریمه شده‌ام، نمی‌توانم زبانی که باید با آن حق فوتبال اصفهان را بگیرم به صرف اینکه تنبیهم کنند، سکوت کنم. یک راه وجود دارد که من چیزی نگویم و آن این است که زبان من را در بیاورند و فکر می‌کنم اصفهانیان و همکارانش این کار را بکنند.