به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، مرتضی رشیدی  گفت: ویژه برنامه هایی که برای ایام نوروز 98 تدارک دیده شده با محتوایی شاد ویژه گردشگران نوروزی و شهروندان اصفهانی تهیه شده که تمامی نقاط پررفت و آمد و شلوغ شهر را مد نظر قرار داده است.

او افزود: در ایام نوروز برنامه ای با محوریت معرفی مشاغل سنتی اصفهان و همچنین بازی چوگان از بازی های قدیمی اصفهان در میدان امام خمینی(ره) برگزار می شود.

او با بیان اینکه بخشی از برنامه ها در ستادهای هدایت مسافران در چهار نقطه شمال، جنوب، شرق و غرب اصفهان اجرا می شود، تاکید کرد: در ایام نوروز در صفه منطقه گردشگری، ناژوان و مجموعه باغ غدیر، برنامه‌ های متنوع سرگرمی و جُنگ‌ های شادی برگزار می‌شود.

او ادامه داد: بیش از ۱۵۰ تئاتر خیابانی نیز تهیه شده که در سطح شهر با محتواهای مختلف فرهنگی به نمایش در می آید.

رشیدی باغ فدک را از جمله مراکز برگزاری برنامه ها و رویدادهای فرهنگی در ایام نوروز دانست و گفت: باغ فدک از مراکز مسافرپذیر در این ایام است و به همین جهت ویژه برنامه تحویل سال، استقبال از مسافران نوروزی، جُنگ شادی و برنامه‌های میدانی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای مسافران نوروزی در این باغ است.

او همچنین ادامه داد: موزه‌ها و بناهای تاریخی همچون موزه گرمابه علیقلی آقا، عصارخانه شاهی و موزه هنرهای معاصر که در اختیار شهرداری قرار دارند نیز در نوروز خدمات خوبی را به شهروندان و گردشگران ارائه خواهند کرد.

مسئول کمیته فرهنگی و تفریحی ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان افزود: امسال تورهای گردشگری برای تسهیل در امر گردشگری، کمک به کاهش معضل ترافیک و راهنمایی گردشگران در نظر گرفته شده که در تمام ستادهای اسکان و مراکز پر تردد شهری به ثبت نام و ساماندهی سفرهای درون شهری برای شهروندان می پردازد.

او با تاکید بر اینکه مجموعه فرهنگی تاریخی و مذهبی تخت فولاد از جاذبه های مهم گردشگری اصفهان محسوب می شود، اظهار کرد: در مجموعه تخت فولاد نیز ویژه برنامه‌هایی همچون «نمایشگاه گنجینه» و «ایستگاه تخت فولاد» اجرا می شود.

او با اشاره به اجرای نمایش های طنز در ایام نوروز، گفت: نمایش‌های «پنجه طلا» و «یک حبه نبات» در مجموعه فرشچیان از ۲۶ اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ۹۸ به روی صحنه خواهد رفت.