به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نمازجمعه اصفهان گفت:بسیج، ارتش بزرگ اسلام است و نیاز به آموزش و بصیرت در عرصه‌های مختلف و حضور در عرصه‌های اجتماعی دارد.
 
وی تصریح کرد:زمانی که پهلوی اول دستور کشف حجاب را صادر کرد، مؤمنان در مسجد گوهرشاد تجمع کردند و مزدوران مردم زیادی را به خاک و خون کشیدند. افرادی که در آن روز برای حفظ یکی از واجبات الهی قیام کردند فداکاری را به اوج رساندند، اما امروز افرادی را می‌بینیم که عمداً می‌خواهند منفعل باشیم.
 
امام جمعه اصفهان ادامه داد:عده ای برای اعمال خارج از عرف در خیابان‌های مرکز شهر جمع
می شوند.کسانی که علنی مقابل اسلام برنامه و فعالیت می‌کند معنا ندارد در جامعه اسلامی فعالیت کنند وباید پرونده این افراد در دستگاه‌های اطلاعاتی مشخص باشد.
 
آیت الله طباطبایی نژادتصریح کرد: عده قلیلی در جامعه می‌خواهند هنجارشکنی کنند که باید اطلاعات، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج برای مقابله با آنها به وظایف خود عمل کنند .
 
وی در ادامه افزود:البته در این زمینه نیازی به برخورد فیزیکی نیست بلکه با مهربانی از رفتارهای هنجارشکنانه منع شوند و کسی بار خود را بر دوش دیگری نیندازد.
 
خطیب جمعه اصفهان اظهار کرد: نیروی انتظامی در جرایم علنی وظیفه دارد و باید با خودروهایی که راکبان آنها اقدام به کشف حجاب می‌کنند مقابله کند.
 
طباطبایی نژاد درباره حج امسال گفت: امسال حجاج ما به سفر خانه خدا می‌روند ولی عربستان سعودی سختگیری‌های بسیاری در برابر مردم ما دارد و در عین حال ادعای اسلام می‌کنند و حتی سوخت هواپیما را به ما نمی‌دهند و مانع انجام مراسم برائت و خواندن دعای فرج می‌شوند.
 
خطیب جمعه اصفهان ادامه داد:بدهکاران مالیاتی در تقلب نمونه‌اند و شرکت‌های میلیاردی را با 2 میلیون تومان به نام افراد بیچاره ثبت می‌کنند.
 
وی درپایان گفت: غربی‌ها با همه پلیدی فرهنگ خوبی در مالیات دارند، بسیاری از کشورها نفت ندارند اما کشور را با مالیات اداره می‌کنند و مردم آن‌ها دغدغه پرداخت مالیات دارد که این نشان از تمدن است و اگر تمدن دینی شود به سطح بالاتری می‌رسد.